Znajdź szkołę STO w swojej okolicy

Aktualności

Psycholog sportu: pozwólmy dziecku przegrać

2014/07/14

Zakończyły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Oczy całego świata skierowane są na zwycięzców, my tymczasem postanowiliśmy przyjrzeć się przegranym. Jaka jest rola porażki w sporcie? Jak nauczyć dziecko radzenia sobie z porażkami? Na nasze pytania odpowiada Aleksandra Adamiec, psycholog sportu.

więcej

Możliwości dofinansowania kół i szkół STO, cz. 7/2014

2014/07/09

Przekazujemy kołom i szkołom kolejne informacje o możliwościach pozyskania dofinansowania projektów i przedsięwzięć w konkursach obecnie dostępnych (lipiec 2014 r.).
Propozycji jest znacznie mniej niż zazwyczaj, ponieważ zakończyły się programy UE w ramach perspektywy finansowej 2007-2013. W związku z tym  obecnie nie są planowane żadne nowe konkursy o tematyce edukacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL).

Najbliższe konkursy będą ogłaszane zapewne już w ramach nowej perspektywy finansowej 2014-2020, w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Pierwszych ogłoszeń konkursowych należy spodziewać się w czwartym kwartale 2014 r.

W obecnej chwili znane są terminy konkursów proponowanych przez Fundację Kronenberga oraz w ramach programu Erasmus+.

więcej

Żyrardów: Odznaka dla dzieciaka

2014/07/08

Zajęcia „Odznaka dla dzieciaka” powstały z myślą o naszych najmłodszych uczniach i realizowane są w klasach pierwszych. Od początku roku szkolnego dzieci zdobyły już odznakę „Bajarza”, „Plastusia”, „Łamigłowy” i „Kolekcjonera”. Obecnie, zdobywają odznakę „Mistrza gier planszowych”.

więcej

Komunikat z posiedzenia ZG STO w dniach 5-6 lipca 2014 r.

2014/07/07

W posiedzeniu Zarządu Głównego STO w dniach 5-6 lipca 2014 r. w Rajgrodzie udział wzięło 13. członków ZG STO; Dariusz Florczak – przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej STO; Renata Żabik – dyrektor Biura STO; Rafał Kaczyński – Biuro STO.

więcej

Warszawa: Projekt „Szkoła z Klasą 2.0” - relacja uczestniczek z SSP nr 9 STO

2014/07/04

Dziewczynki ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 9 STO (ul. Wiolinowa) przystąpiły do programu „Szkoła z Klasą 2.0”. Uczyły się bezpiecznie korzystać z Internetu, poznały też różne sposoby wykorzystywania urządzeń do porozumiewania się i poszukiwania informacji. Swój projekt: „Jak zainteresować uczniów naszej szkoły zjadaniem surówek?”, zaprezentowały w Centrum Nauki Kopernik.

więcej
Więcej aktualności →