INTEGRACJA STO – Warszawa, 23-24 kwietnia 2018 r.

Rok szkolny 2017/2018 jest rokiem jubileuszu 30-lecia naszego stowarzyszenia, za nami trzy dekady intensywnej pracy na rzecz rozwoju oświaty niepublicznej w Polsce, przed nami kolejne wyzwania.

Obchodom jubileuszu towarzyszy hasło „30 lat STO – transformacja/integracja/rozwój”,które stanowi esencję naszej działalności. W ramach obchodów Jubileuszu zapraszamy na ogólnopolską dwudniową Imprezę INTEGRACYJNĄ STO. We wtorek 24 kwietnia 2018 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zostanie odsłonięty eksponat „Idealna (a)symetria”, którego sponsorem jest Społeczne Towarzystwo Oświatowe. Będzie to doskonała okazja dla uczniów z całej Polski do zwiedzenia Centrum Nauki Kopernik oraz wzięcia udziału w uroczystości odsłonięcia instalacji, która będzie piękną pamiątką naszego Jubileuszu. Szczegóły związane z tym dniem podamy wkrótce.

W przeddzień odsłonięcia eksponatu, w poniedziałek 23 kwietnia 2018r., zapraszamy Państwa do uczestnictwa w Gali Talentów STO – widowisku, podczas którego zaprezentujmy największe talenty uczniów naszych szkół. Z tego miejsca chcemy gorąco zachęcić wszystkich uczniów posiadających artystyczne umiejętności do nadsyłania zgłoszeń i wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu w roli występującego. Gala będzie doskonałą okazją do zaprezentowania się przed ogólnopolską publicznością na profesjonalnej scenie. Podczas jednego wieczoru planujemy kilkanaście występów w otwartej formule, które pokażą różnorodność naszego środowiska – będzie można wystąpić solo, w duecie, w zespole – można grać, śpiewać, tańczyć, przedstawić występ kabaretowy, recytować lub przedstawić jeszcze inną formę prezentacji na żywo. Można wystąpić z własnym podkładem muzycznym, z własnym instrumentem lub skorzystać z fortepianu. Można wystąpić w kostiumie i z rekwizytem (do dyspozycji będą garderoby dla artystów). Niestety z uwagi na przepisy przeciwpożarowe nie można budować dekoracji. Jak łatwo zauważyć wachlarz możliwości jest naprawdę ogromny. Jesteśmy otwarci na wszystkie formy artystyczne – warunek konieczny to możliwość zaprezentowania ich na żywo podczas maksymalnie 5-minutowego występu.

Jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie posiadają liczne talenty, które chcieliby zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców. Do dnia 12 lutego 2018 r. trwać będzie proces zbierania zgłoszeń uczestnictwa w Gali Talentów STO. Warunkiem koniecznym jest przesłanie na adres Biura STO drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną nagrania wideo przedstawiającego talent, który miałby zostać zaprezentowany na żywo podczas Gali. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Społeczne Towarzystwo Oświatowe ul. Nowy Świat 39, 00-029 Warszawa lub drogą elektroniczną biuro@sto.org.pl.

Na etapie rekrutacji nie ograniczamy liczby zgłoszeń. Zarząd Główny STO powoła zespół ekspertów, który dokona weryfikacji zgłoszeń, a zakwalifikowane osoby zostaną zaproszone do wzięcia udziału w uroczystym koncercie – Gala Talentów STO.

Wydarzenie zaplanowane na 23 kwietnia 2018 r. odbędzie się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Sala posiada znakomitą akustykę a na widowni może zasiąść 410 widzów. Galę obsłuży reżyser dźwięku, zadbamy także o profesjonalne oświetlenie występujących osób. Informacje organizacyjne dotyczące Gali przekażemy Państwu po zebraniu zgłoszeń. Podróż i nocleg uczestnicy Gali (występujący i widzowie) organizują na koszt własny. Organizatorzy zapraszają wszystkich artystów i opiekunów grup na obiad w pierwszym dniu integracji. Oferujemy również pomoc w organizacji bezpłatnego noclegu w warszawskich szkołach (wtedy należy mieć własne materace/karimaty i śpiwory). 

Zachęcamy wszystkie środowiska do zaangażowania się w wielką akcję INTEGRACYJNĄ 23 i 24 kwietnia 2018 roku.

Zarząd Główny Społecznego Towarzystwa Oświatowego