Licea STO wysoko w rankingu Perspektyw

Wczoraj poznaliśmy najnowszy ranking portalu edukacyjnego Perspektywy. Tradycyjnie na wysokich pozycjach w zestawieniu szkół ponadpodstawowych znalazły się licea Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Decyzją, Kapituły, w Rankingu Liceów 2021 uwzględniano: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Sukcesy liceów Społecznego Towarzystwa Oświatowego

W rankingu przygotowanym według wspomnianych kryteriów, wysokie miejsca zajęły szkoły STO. W zestawieniu ogólnopolskim najwyżej (na 8. miejscu w Polsce) uplasowało się 2 SLO z Oddziałami Międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO w Warszawie, które znalazło się także na podium w gronie szkół stołecznych (3. miejsce).

Wysoką, 32. lokatę w rankingu ogólnopolskim zajęło SLO nr 5 STO w Milanówku, które uplasowało się także na 15. pozycji na Mazowszu (13 pierwszych miejsc zajęły licea warszawskie).

Obie wymienione szkoły prezetują się jeszcze lepiej w Rankingu Maturalnym - zajęły w nim odpowednio 5. i 22. miejsce.

Warte odnotowania są sukcesy innych liceów STO w rankingach wojewódzkich:

- III SLO im. J. Słowackiego STO w Krakowie - 5. miejsce w woj. małopolskim
- SLO STO w Kluczborku - 6. miejsce w woj. opolskim
- SLO STO w Szczecinku - 10. miejsce w woj. zachodniopomorskim
- II SLO STO w Pile - 13. miejsce w woj. wielkopolskim

O rankingu "Perspektyw"

Ranking Liceów i Techników został przygotowany przez "Perspektywy" już po raz dwudziesty trzeci. W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Znajdź szkołę