Medal Komisji Edukacji Narodowej

   Rok 1991

  1. Edward Wieczorek – dyrektor Biura STO w latach 1993-1998 i 2000-2003.

   Rok 1999

  1. Anna Florek – dyrektor Społecznego Przedszkola Integracyjnego STO w Warszawie.
  2. Barbara Szostak – dyrektor Zespołu Społecznego Gimnazjum Specjalnego i I Społecznej Szkoły Podstawowej Specjalnej „Dać Szansę” STO w Warszawie.
  3. Jarosław Pytlak – dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 24 STO w Warszawie.


    Rok 2001

  4. Urszula Andrejewicz – członek Zarządu Głównego STO.
  5. Krzysztof Darecki – dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 7 STO w Krakowie.
  6. Kazimierz Konarski – dyrektor Zespołu Szkół Społecznych STO w Zakopanem.
  7. Andrzej Kryszeń – dyrektor Zespołu Szkół Społecznych Nr 2 STO w Białymstoku.
  8. Andrzej Muszyński – dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 19 im. Króla Sedzonga Wielkiego w Warszawie.
  9. Małgorzata Przybyła – dyrektor I Zespołu Ogólnokształcących Szkół Społecznych STO w Katowicach.
  10. Anna Szczepańska – dyrektor I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Radomiu.
  11. Jolanta Zabrocka – dyrektor III Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych STO w Gdańsku
  12. Urszula Zborucka – prezes Samodzielnego Koła Terenowego Nr 59 STO w Lubinie.


    Rok 2002

  13. Maria Adkonis – były dyrektor I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Słupsku.
  14. Ewa Maria Borgosz – wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO w Warszawie.
  15. Bogdan Czapczuk – były wiceprezes Zarządu Głównego STO.
  16. Józef Gill – rzecznik dyscyplinarny STO.
  17. Jadwiga Głowacka-Mrozowska – dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 1 i Społecznego Gimnazjum Nr 1 STO w Łodzi.
  18. Józef Groda – dyrektor Zespołu Szkół STO w Ostrołęce.
  19. Krzysztof Jabłoński – nauczyciel Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum STO w Starachowicach.
  20. Maria Kłapkowska-Kaczmarz – nauczyciel Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 4 i Społecznego Gimnazjum Nr 7 STO w Krakowie.
  21. Maria Elżbieta Knop – dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum STO w Siedlcach.
  22. Zbigniew Kołakowski – członek Samodzielnego Koła Terenowego Nr 56 STO w Częstochowie.
  23. Ewa Lewicka – prezes Samodzielnego Koła Terenowego Nr 28 STO w Katowicach.
  24. Gabriela Machura-Bocian – przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Samodzielnego Koła Terenowego Nr 26 STO w Warszawie.
  25. Joanna Maria Niemojewska – były skarbnik Zarządu Głównego STO.
  26. Andrzej Nizielski – dyrektor Zespołu Szkół STO w Raciążu.
  27. Janina Osewska – były dyrektor Zespołu Szkół Społecznych STO w Augustowie.
  28. Alina Popiołek – były dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Białymstoku.
  29. Marzenek Rysiński – dyrektor Zespołu Szkół Społecznych STO w Białymstoku.
  30. Anna Maria Stasiowska – dyrektor Gdańskiego Liceum Autorskiego STO w Gdyni.
  31. Małgorzata Szemiot-Zoll – były prezes Samodzielnego Koła Terenowego Nr 20 STO w Warszawie.
  32. Beata Wiśniewska-Tomczak – dyrektor Zespołu Szkół Nr 16 STO w Warszawie.
  33. Wiesław Żmuda – dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Małej Wsi.


    Rok 2003

  34. Ewa Maria Drozdowska – dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego i Społecznego Gimnazjum STO w Białymstoku.
  35. Andrzej Faracik – skarbnik Zarządu Głównego STO, prezes Samodzielnego Koła Terenowego Nr 56 STO w Częstochowie
  36. Hubert Kaczyński – sekretarz generalny Zarządu Głównego STO.
  37. Danuta Kasperska – dyrektor Zespołu Szkół Społecznych Nr 1 STO w Kołobrzegu.
  38. Grażyna Kołakowska – dyrektor I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego i Społecznego Gimnazjum Nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO w Częstochowie.
  39. Maria Książkiewicz – nauczyciel Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 1 i Społecznego Gimnazjum Nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO w Poznaniu.
  40. Teresa Lipnicka – dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 15, Społecznego Gimnazjum Nr 10, SLO Nr 10 im. Witolda Gombrowicza STO w Warszawie.
  41. Mariusz Łupiński – dyrektor Zespołu Szkół STO w Białymstoku
  42. Zygmunt Puchalski – dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO w Warszawie.
  43. Teresa Sitarz – dyrektor Zespołu Szkół Społecznych STO w Żyrardowie.
  44. Iwona Walczak – dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Noblistów Polskich STO w Szczecinie.
  45. Grzegorz Ambroziak – prezes firmy „Ambra” w Święcicach.


    Rok 2004

  46. Dariusz Niemczykiewicz – nauczyciel wychowania muzycznego w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” STO.


    Rok 2005
  47. Małgorzata Nowak – nauczyciel języka angielskiego w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Z. Herberta STO w Częstochowie.
  48. Katarzyna Radzka – nauczyciel w Zespole Społecznego Gimnazjum Specjalnego i I Społecznej Szkoły Podstawowej Specjalnej „Dać Szansę” STO.
  49. Danuta Zatyka – nauczyciel informatyki i wicedyrektor w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Z. Herberta STO w Częstochowie.
  50. Rafał Kaczyński – pracownik Biura STO, specjalista do spraw kół i szkół STO.
  51. Tadeusz Sosiński – były dyrektor Zespołu Szkół STO w Tychach.


    Rok 2006

  52. Marta Jucewicz – nauczycielka I Zespołu Szkół STO w Gdańsku.
  53. Grażyna Kornet –  zastępca dyrektora Biura STO.


    Rok 2007

  54. Ewa Wasilewska – emerytowany nauczyciel historii, współpracownik STO.
  55. Ewa Pytlak – nauczyciel nauczania zintegrowanego i wicedyrektor w Społecznej Szkole Podstawowej nr 24 STO w Warszawie.
  56. Maria Prosińska-Jackl – historyk, redaktor, były dyrektor Biura STO.
  57. Grzegorz Sulikowski – prezes SKT nr 69 STO.
  58. Katarzyna Stawicka – dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej STO i Społecznego Gimnazjum STO w Ciechanowie.


    Rok 2008

  59. Beata Bartnik – nauczycielka języka polskiego w Społecznym Gimnazjum nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO i I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta STO w Częstochowie.
  60. Ilona Tutaj – nauczycielka języka polskiego w Społecznym Gimnazjum nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO i I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta STO w Częstochowie.


    Rok 2009

  61. Agata Korzeniowska – nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor Społecznego Gimnazjum STO w Ciechanowie.
  62. Agnieszka Kraśniewska – nauczycielka nauczania zintegrowanego w Społecznej Szkole Podstawowej STO w Ciechanowie.
  63. Ewa Jaster – nauczycielka z Zespole Szkół Społecznych nr 1 im. Zbigniewa Herberta STO w Kołobrzegu.
  64. Maria Stankiewicz – nauczycielka z Zespole Szkół Społecznych nr 1 im. Zbigniewa Herberta STO w Kołobrzegu.
  65. Monika Witalis-Malinowska – nauczycielka w Społecznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Juliusza Słowackiego STO i Społecznym Gimnazjum nr 7 im. Juliusza Słowackiego STO.
  66. Barbara Pawlik – członek Społecznego Towarzystwa Oświatowego.
  67. Beata Elżbieta Zdrojek – pierwsza dyrektor Społecznej Szkoły podstawowej STO w Słupsku.
  68. Janusz Leszek Kwiatkowski – nauczyciel i wicedyrektor I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Zjednoczonej Europy STO w Słupsku.
  69. Zbigniew Sobolewski – inicjator i założyciel Samodzielnego Koła Terenowego nr 68 STO.
  70. Edward Zdrojek – inicjator i założyciel Samodzielnego Koła Terenowego nr 68 STO.
  71. Bożena Jaskros  – dyrektor Społecznego Gimnazjum STO w Starachowicach.
  72. Teresa Szklarczyk – nauczycielka matematyki w Społecznym Gimnazjum STO w 
    Starachowicach.
  73. Krzysztof Przekop – prezes Samodzielnego Koła Terenowego nr 14 STO w Augustowie.
  74. Grzegorz Marek Knap – aktywny członek Rady Rodziców i Samodzielnego Koła terenowego nr 56 STO w Częstochowie 


    Rok 2010

  75. Agata Baczewska – nauczycielka matematyki i przedsiębiorczości w Zespole Szkół Społecznych  STO w Białymstoku.
  76. Diana Truchanowicz – nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Społecznych STO w Białymstoku.
  77. Joanna Śpiewak – nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w Społecznym Gimnazjum STO w Ciechanowie.
  78. Iwona Sobczak-Tomaszewska – nauczycielka wychowania przedszkolnego w Społecznej Szkole Podstawowej w Ciechanowie.
  79. Anna Nowak-Długołecka – nauczycielka języka niemieckiego w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącycm i Społecznym Gimnazjum nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO w Częstochowie.
  80. Irena Krychowiak – nauczycielka biologii i chemii w Zespole Szkół Społecznych nr 1 im. Zbigniewa Herberta STO w Kołobrzegu.
  81. Fabian Romuald Mrozek – nauczyciel języka niemieckiego i języka angielskiego w Zespole Szkół Społecznych nr 1 im. Zbigniewa Herberta STO w Kołobrzegu.
  82. Danuta Wencel – nauczycielka języka niemieckiego i języka szwedzkiego w Zespole Szkół im. Josepha Conrada Korzeniowskiego STO w Tychach.


    Rok 2011

  83. Wojciech Andrzej Czaj –  dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego nr 5 STO w Milanówku
  84. Anita Iskierka – w latach 2005-2009 dyrektor Zespołu Szkół im. Josepha Conrada Korzeniowskiego STO w Tychach, Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli STO, Członek ZG STO.
  85. Urszula Teresa Jurgiel – dyrektor Zespół Szkół Społecznych STO w Augustowie.
  86. Witold Kołodziejczyk – dyrektor Zespołu Szkół Społecznych STO w Słupsku. Redaktor naczelny miesięcznika „Edukacja i Dialog”.
  87. Krzysztof Kwiatkowski – dyrektor Zespołu Szkół nr 3 STO w Krakowie, członek ZG STO.
  88. Agata Ludwa – dyrektor Zespołu Szkół Społecznych nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego STO w Poznaniu.
  89. Agnieszka Milbrandt – dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 30 STO i Społecznego Gimnazjum Nr 5 STO w Warszawie.
  90. Małgorzata Młynek – w latach 1998-2006 dyrektor Zespołu Szkół Społecznych im. Hetmana Jana Zamoyskiego STO w Krasnymstawie.
  91. Anna Sobala-Zbroszczyk – dyrektor Zespół Szkół Społecznych „Dwójka” im. Pawła Jasienicy w Warszawie.
  92. Jolanta Truszewska – założycielka szkoły podstawowej STO w Pułtusku. Prezes Samodzielnego Koła Terenowego nr 76 STO w Ciechanowie, członek ZG STO.
  93. Marzena Ukraińska – dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 i Społecznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich STO w Szczecinie.
  94. Iwo Wroński – dyrektor Zespołu Szkół im J. Słowackiego STO w Krakowie.


    Rok 2012

  95. Zbigniew Jelonek – dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO w Warszawie.
  96. Andrzej Obałek – dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO w Słupsku. Członek ZG STO.
  97. Hanna Sempka – dyrektor I Zespołu Szkół STO w Gdańsku.
  98. Halina Waszkiewicz-Rosiek – dyrektor Społecznej Szkoły Muzycznej I St. STO w Tymbarku.


    Rok 2014

  99. Danuta Aktonorowicz – nauczyciel w Społecznej Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 100 STO w Warszawie.
  100. Marta Białobrzeska – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych STO w Białymstoku.
  101. Magdalena Datta – dyrektor Zespołu Szkół im. Ewarysta Estkowskiego STO w Łodzi.
  102. Jolanta Dąbek – dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Juliusza Słowackiego STO w Krakowie.
  103. Joanna Denert – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych STO w Augustowie
  104. Dariusz Florczak – przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Społecznego Towarzystwa Oświatowego, prezes zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 7 STO w Szczecinie.
  105. Andrzej Gawenda – dyrektor Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych STO w Bytomiu.
  106. Małgorzata Graczyk – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych STO w Żyrardowie.
  107. Małgorzata Hamada – prezes zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 10 STO w Milanówku.
  108. Katarzyna Kossakowska – dyrektor Zespół Szkół STO w Ostrołęce.
  109. Paweł Łukasik – członek Głównej Komisji Rewizyjnej Społecznego Towarzystwa Oświatowego, członek zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 64 STO w Krakowie.
  110. Krystyna Norwa – wiceprezes Zarządu Głównego Społecznego Towarzystwa Oświatowego, prezes zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 144 STO w Warszawie.
  111. Maria Potrapeluk – nauczyciel Społecznej Szkoła Muzyczna I St. STO w Chełmie.
  112. Rafał Romanowski – nauczyciel Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku.
  113. Jan Józef Rosiek – nauczyciel w Społecznej Szkole Muzycznej I St. STO w Tymbarku.
  114. Iwona Rzeplińska – nauczyciel w Społecznej Szkole Podstawowej STO w Ciechanowie.
  115. Anna Elżbieta Tobiacelli – nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO w Warszawie.


    Rok 2015
  116. Anna Burzyńska – nauczyciel w Społecznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Juliusza Słowackiego STO w Krakowie.
  117. Beata Petrykowska – wicedyrektor Zespołu Szkół STO w Lubinie.
  118. Magdalena Ptak – nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. J. Słowackiego STO w Krakowie.
  119. Elżbieta Putkiewicz – profesor Uniwersytetu Warszawskiego.
  120. Marek Radyko – prezes zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 218 STO w Gdyni.
  121. Robert Rosiek – nauczyciel w Społecznej Szkole Muzycznej I St. STO w Tymbarku.
  122. Maria Sysko – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku.


    Rok 2016
  123. Jolanta Budzyńska – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku.
  124. Iwona Długoszewska – nauczyciel w Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Ciechanowie.
  125. Aneta Dzikowska-Pułka – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych STO w Białymstoku.
  126. Greta Hapunik – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych STO w Białymstoku.
  127. Krzysztof Jabłoński – nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO w Warszawie.
  128. Małgorzata Kamińska – nauczyciel w Zespole Szkół STO w Słupsku.
  129. Ewa Kloge – nauczyciel w Zespole Szkół STO w Siedlcach.
  130. Barbara Kurdziel – nauczyciel w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym i Społecznym Gimnazjum nr 2 im. Z. Herberta Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Częstochowie.
  131. Marzena Marcinkowska – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku.
  132. Ewa Markiewicz – nauczyciel w Zespole Szkół nr 16 STO w Warszawie.
  133. Agnieszka Nowińska-Samsel – wicedyrektor Zespołu Szkół nr 16 STO w Warszawie.
  134. Anatol Panasiuk – prezes SKT nr 171 STO w Białymstoku.
  135. Dorota Popławska – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych nr 2 STO w Białymstoku.
  136. Piotr Sosnowski – nauczyciel w Społecznym Gimnazjum nr 5 STO w Warszawie.
  137. Małgorzata Szczepanik – Apple Poland Sp. z. o.o.
  138. Agnieszka Zborowska – nauczyciel Społecznej Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 100 STO w Warszawie.

    Rok 2017
  139. Beata Bednarska – dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczborku.
  140. Lucyna Bernardelli – dyrektor d/s pedagogicznych Gdyńskiego Liceum Autorskiego im. Edwarda Stachury STO w Gdyni.
  141. Jolanta Budzowska – prezes Samodzielnego Koła Terenowego nr 64 STO w Krakowie.
  142. Krystyna Chmielecka – nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO w Warszawie.
  143. Barbara Deja – dyrektor I Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Radomiu.
  144. Dominika Depta-Marel – nauczyciel w Zespole Szkół nr 16 STO w Warszawie.
  145. Danuta Jóźwicka-Lamparska – nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO w Warszawie.
  146. Ewa Jurgiewicz – nauczyciel w Zespole Szkół STO w Słupsku.
  147. Bernard Kowalczyk – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku.
  148. Barbara Malinowska – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku.
  149. Iwona Matiuszko – nauczyciel w Zespole Szkół STO w Słupsku.
  150. Elżbieta Matuszewska – nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO w Warszawie.
  151. Beata Pawlonka – nauczyciel w Zespole Szkół STO w Słupsku.
  152. Dorota Skrzypkowska – nauczyciel w Społecznym Gimnazjum nr 5 STO w Warszawie.
  153. Magdalena Sroka – nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. J. Słowackiego STO w Krakowie.
  154. Anna Strubińska – dyrektor Zespołu Szkół Społecznych STO w Warszawie.
  155. Maria Szymańska – Radca Prawny Społecznego Towarzystwa Oświatowego.
  156. Dorota Taźbierska – dyrektor Zespołu Szkół STO im. Ewarysta Estkowskiego STO w Łodzi.
  157. Ewa Tuczyńska – nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO w Warszawie.
  158. Bartosz Tymiński – dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących „Bachmacka” w Warszawie.
  159. Ewa Zdanowicz – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku.

    2018
  160. Maria Ewa Derwich – wicedyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu.
  161. Beata Dettlaff – nauczyciel w I Zespół Szkół STO w Gdańsku;Małgorzata Firsiof, nauczyciel w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich STO w Szczecinie.
  162. Joanna Jankowska – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku. 
  163. Mariusz Kisiel – dyrektor Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego STO w Warszawie.
  164. Ewa Kropisz – nauczyciel w I Zespół Szkół STO w Gdańsku.
  165. Krystyna Kubik – nauczyciel w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich STO w Szczecinie.
  166. Agnieszka Kwiatkowska – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych nr 3 STO w Krakowie.
  167. Dorota Mieszkuć – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku.
  168. Małgorzata Polczyk – nauczyciel w I Zespół Szkół STO w Gdańsku.
  169. Mirosława Grażyna Pypczyńska – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych w Białymstoku.
  170. Dorota Siemianowska – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych nr 3 STO w Krakowie.
  171. Danuta Siwek – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku.
  172. Małgorzata Starczewska-Aksamit – nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. J. Słowackiego STO w Krakowie.
  173. Przemysław Stecewicz – nauczyciel w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich STO w Szczecinie.
  174. Małgorzata Sreberska – wicedyrektor III Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych STO w Gdańsku.
  175. Dorota Szukalska – nauczyciel w I Zespół Szkół STO w Gdańsku;Marlena Szwejkowska- Kińska, nauczyciel w Społecznej Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej STO w Ciechanowie.
  176. Tomasz Wójcik – nauczyciel w Zespole Szkół nr 16 STO w Warszawie.
  177. Małgorzata Wrzeszczyńska-Siuda – nauczyciel w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku.
  178. Izabela Wrońska – prezes Samodzielnego Koła Terenowego nr 191 STO w Gdańsku.
  179. Magdalena Zaborowska-Zagórska – nauczyciel w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich STO w Szczecinie.