Przed nami XXIII Konferencja Programowa STO „30 lat STO – transformacja / integracja / rozwój”

W dniach 24-26 listopada 2017r. pod hasłem  „30 lat STO – transformacja / integracja / rozwój” odbędzie się XXIII Konferencja Programowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego. 

Podczas tegorocznej Konferencji skupimy się na tematyce związanej z przyszłością edukacji w szkołach STO i z perspektywami Towarzystwa jako organizacji pozarządowej. Nowe trendy w edukacji na świecie, a równocześnie zmiany organizacyjne i programowe polskiej oświaty skłaniają do postawienia zasadniczych pytań o dobrą formułę edukacji. W jakim kierunku powinny zmierzać szkoły STO, jeśli chcą stać się „szkołami jutra”? Co powinno być dla STO treścią pojęcia „rozwój”? Jak dzisiaj rozumieć obywatelską rolę naszego Towarzystwa? Jak wykorzystać doświadczenie, by sprostać wyzwaniom wcześniej w szkole w ogóle nieznanym?

Wykłady, warsztaty i debata oksfordzka będą próbą zwerbalizowania refleksji w zakresie tej problematyki. Mamy nadzieję, że poczują się Państwo zainspirowani tematami Konferencji i włączą się Państwo w dyskusję zarówno podczas obrad, jak i później w swoich środowiskach.

Uroczysta Gala otwierająca Konferencję odbędzie się w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 66).  Podczas wydarzenia wykład inauguracyjny pt. „Jedno co warto, to uczyć się warto - o szkole jutra” wygłosi prof. dr hab. Łukasz A. Turski, wybitny fizyk, popularyzator nauki i publicysta.

W ramach XXIII Konferencji Programowej STO zaplanowaliśmy także bogaty program wizyt studyjnych w pięciu warszawskich szkołach STO. Swoje metody pracy przedstawią zainteresowanym: ZSO STO „Bachmacka” na Mokotowie, ZSSS STO „Dać Szansę” przy ul. Głogowej, 2 SLO z Oddziałami Międzynarodowymi przy ul. Nowowiejskiej i na Solcu, ZS STO na Bemowie oraz ZS nr 16 STO przy al. Solidarności.

Na wszystkich uczestników czekają również atrakcje kulturalne - balet "Jezioro Łabędzie" w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej oraz zwiedzanie Muzeum POLIN. 

Zapraszamy do poznania pełnego programu wydarzenia