Rekrutacja do projektu Polskiej Akcji Humanitarnej dla szkół w woj.mazowieckim z edukacji globalnej

Szanowni Państwo

Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła rekrutację do nowego rocznego projektu z zakresu edukacji globalnej na 2015/16, pt. „Opowiadamy, żeby zrozumieć, rozumiemy, żeby zmieniać. Storytelling i nowe media w edukacji globalnej”, który jest elementem programu „Szkoła Humanitarna” prowadzonego przez PAH od 2002 r. Program ukończyło, otrzymując tytuł Szkoła Humanitarna do tej pory ok. 200 szkół w całej Polsce.

W tej edycji chcemy przybliżyć szkołom tematykę rzeczywistości krajów, które dotykają kryzysy humanitarne (wojny i katastrofy naturalne) oraz ich konsekwencji lokalnych i globalnych. Kładziemy nacisk na kształtowanie postaw empatii i solidarności oraz zaangażowanie do działań na rzecz lepszego świata.

Projekt pomaga kształtować nowoczesne kompetencje, tj. cyfrowy storytelling, krytyczne myślenie o świecie i przekazach medialnych.

Nauczyciele otrzymują materiały audiowizualne oraz dostęp do gry terenowej opartej na wirtualnej rzeczywistości dotyczącej pomocy humanitarnej.

Wszelkie informacje o tegorocznym projekcie znajdą Państwo w załączonej broszurze oraz na stronie
http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/531/5455/rekrutacja_szkol_do_nowego_projektu_pah

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2015 r.

Rekrutacja została przedłużona do 14 września 2015.

Olga Mielnikiewicz
St. specjalistka ds. edukacji
Dział Edukacji

t. +48 22 828 88 82 wew. 267, f. +48 22 831 99 38,
m. olga.mielnikiewicz@pah.org.pl
www.pah.org.pl