Sprawdzian szóstoklasisty - STO w mediach

Szóstoklasiści mają za sobą pierwszy poważny sprawdzian w życiu. Przez cały tydzień przed Sprawdzianem szóstoklasisty trwała akcja „Szósta klasa na szóstkę”, organizowana przez RMF FM, TVP Info i portal Interia.pl. W jej trakcie m.in. nauczyciele i uczniowie ze szkół STO wypowiadali się w mediach o przygotowaniach i nastrojach przed sprawdzianem.

O swoich odczuciach dotyczących próbnego egzaminu mówili uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. J. Słowackiego STO w Krakowie. Choć pojawił się problem z ilością czasu, nastroje były pozytywne. Więcej opinii możemy posłuchać na stronie RMF FM.

Po próbnym egzaminie Pani Joanna Kwatera, nauczycielka matematyki ze wspomnianej szkoły, omówiła ze swoimi uczniami rozwiązania zadań z części matematycznej. Na portalu Interia.pl. można zobaczyć skrót ich rozmów.

P. Joanna Kwatera wzięła także udział w wirtualnych konsultacjach przed egzaminem. Na czacie można też było porozmawiać z Elżbietę Hejmo i Halina Bieroń, odpowiednio psycholog i pedagog szkolną z ww. krakowskiej szkoły STO. Więcej na ten temat w Faktach na portalu Interia.pl.

Anna Strubińska, wicedyrektor w Społecznej Szkole Podstawowe nr 2 STO w Warszawie, radziła z kolei jak spędzić ostatnie dni przed egzaminem. Jej wypowiedzi można posłuchać na stronie TVP Info.

O tym, że najważniejszy przed sprawdzianem jest relaks, mówiła także Katarzyna Ziółkowska, nauczycielka języka polskiego ze Społecznej Szkoły Podstawowowej nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO w Warszawie. Wypowiedź na stronie TVP Info.