Szczecin: Dzień Dobrego Słowa

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich STO
ul. Tomaszowska 1
71-671 Szczecin

13 października naszą szkołę zalał potok dobrych słów! W ten sposób włączyliśmy się do projektu edukacyjnego realizowanego w ramach działań Fundacji Wychowanie do Szczęścia.

Klasy 0 i Ib przygotowały miłe określenia, które już od rana witały dzieci i dorosłych. I tak np. na drzwiach szkoły można było przeczytać „Moja ulubiona szkoła”, panią Dyrektor witał napis „Przyjazna i życzliwa Pani Dyrektor”, panią sekretarkę „Pomocna i uprzejma Pani sekretarka” – wszyscy pracownicy szkoły mogli znaleźć dobre słowo o sobie. Również każdą klasę powitały napisy np. „Sympatyczna klasa Ia”, „Miła klasa 2b”. Na wielu drzwiach w szkole przysiadły też niebieskie motylki na plastrach kwaśnej cytryny, bo przecież wszystko można posłodzić dobrymi słowami.

Rano, przy wyjściu ze szkoły, każdy z rodziców mógł zobaczyć dobre słowa w formie ogłoszenia z odrywanymi karteczkami. Można było zabrać jedną lub kilka z wybranym zdaniem, np. „Miłego dnia!”, „Uśmiechnij się, a ktoś uśmiechnie się do Ciebie!” i zatrzymać albo przekazać dalej.

Uczniowie ze wszystkich klas mieli też specjalne zadanie. Otóż, na przygotowanych plakatach trzeba było napisać jak najwięcej dobrych słów o swojej klasie. Te plakaty ozdabiają teraz drzwi naszych sal.

Kolejne Dni Dobrego Słowa przed nami! Będziemy je obchodzić 13. dnia każdego miesiąca, ale pamiętamy, aby każdego dnia starać się mówić pięknie, posługiwać się jak najczęściej dobrymi słowami – mówiąc o sobie, o innych i zwracając się do siebie nawzajem!