Manufaktura artystyczna w szkole

Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Słowiańska 2
78-400 Szczecinek

Na dwa dni sala plastyczna przeistoczyła się w manufakturę artystyczną, produkującą rękodzieło zdobione techniką decoupage. W „fabryce” zatrudniło się (na własne życzenie) ponad trzydzieścioro uczniów SSP i SG STO.

Gimnazjaliści pracowali w ramach zajęć artystycznych, a uczniowie szkoły podstawowej realizowali w ten sposób zajęcia koła plastycznego. Nad procesem „produkcyjno-artystycznym” czuwała Pani Katarzyna Salmanowicz, reprezentująca firmę „Artistico” i Pani Jolanta Sierpińska.

Oto relacje dwóch uczestniczek:

W dniu 11.02.2014 w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne. Trwały cztery godziny. Uczestnicy nauczyli się ozdabiać przedmioty techniką decoupage. Technika ta polega na umiejętnym przyklejaniu, na odpowiednio przygotowanej powierzchni, elementów wyciętych z papieru lub z serwetek papierowych. Wykonywaliśmy deseczki ozdobne z motywem owocowym. Prace wykonało 17 uczniów. Dziękujemy za zorganizowanie tego typu zajęć. Planujemy poszerzyć naszą wiedzę z decoupage'u w najbliższym czasie, chociaż już jest niemała.”

Wiktoria Szczęśniak, kl. VI SSP

„Jedną z technik decoupage'u jest praca z drewnem. Jest to jeden z wielu możliwych materiałów do pracy. Ja spotkałam się z nim po raz pierwszy. Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze. Moim zdaniem było wesoło i sympatycznie. Większość uczestników w grupie wtorkowej stanowili uczniowie z podstawówki, lecz gimnazjaliści także się nie nudzili. Każdy zdobył nowe umiejętności i na pewno cieszył się z efektów końcowych udanej pracy, co widać na zdjęciach.”

Ada Sawka, kl. III g M SG