Aktualności

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Słowiańska 2
78-400 Szczecinek

29.04.2021

Szczecinek: Ostatnie dni głosowania!

Uczniowie ze szkoły STO w Szczecinku znaleźli się w finale międzynarodowego konkursu animacji Booktrailer Film Festival. Do 30 kwietnia (piątek) można oddać swój głos na ich film pt. „Zgubiona dusza”.
Czytaj dalej

26.06.2020

Szczecinek: D!D!D!

Dezynfekcja, dystans, dyscyplina to motywy przewodnie piosenki, nagranej przez uczniów liceum STO w Szczecinku. Utwór, do którego słowa napisał Wiesław Suchowiejko, dyrektor szkoły i członek ZG STO, promuje zachowania pożądane w walce z koronawirusem.
Czytaj dalej

25.09.2018

Szczecinek: Z niewielkiej piwnicy na festiwale

Filmy animowane tworzone przez uczniów ze Szczecinka wracają z nagrodami z kolejnych festiwali. W ostatnim czasie trzykrotnie doceniany był obraz Zespołu „Akcja Animacja”, poświęcony niezwykłej makiecie powstającej w mieście od 30 lat.
Czytaj dalej

30.11.2017

Szczecinek: Projekt „FILMOWE ECHA”

Zespół „AKCJA ANIMACJA” zrealizował kilkumiesięczny projekt pod nazwą „FILMOWE ECHA”, polegający na zorganizowaniu szeregu wydarzeń skierowanych do dzieci i młodzieży szczecineckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Czytaj dalej

20.12.2016

Akcja Animacja w Grecji

Jedenaście dni w Grecji w Atenach i w Pyrgos na Peloponezie – to niezwykłe i niespodziewane dla nas przeżycie. To nagroda za naszą mrówczą pracę i pasję. Dwa wysłane przez nas filmy „Szczecineckie czarownice” i „Między dniem a nocą” zostały zakwalifikowane. Na Festiwal Camera wpłynęło ponad 1400 filmów z całego świata. Komisja selekcyjna zakwalifikowała do pokazów festiwalowych 130 filmów z Grecji, 85 filmów z Europy i 21 filmów spoza Europy.
Czytaj dalej

13.12.2016

Szczecinek: Zespół „Akcja Animacja” ponownie nagrodzony

W warszawskim Kinie „Kultura”, 8 grudnia, odbyła się uroczysta Gala podsumowująca II edycję Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Zabytkomania”. Na tę uroczystość zaproszeni zostali wszyscy twórcy filmów. Filmy wysłane przez Zespół „Akcja Animacja” znalazły się wśród laureatów.
Czytaj dalej

07.06.2016

Szczecinek: Sukcesy zespołu „Akcja animacja”

Zespół „Akcja animacja”, działający przy ZSS STO w Szczecinku, zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych „Oko kalejdoskopu” oraz trzecie miejsce w Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Animowanych „halo echo”.
Czytaj dalej

04.04.2016

Szczecinek: XIX Festiwal Kultury Krajów Anglojęzycznych

W dnach 16-18 marca w pomieszczeniach Zespołu Szkół Społecznych STO przy ul. Słowiańskiej 2 oraz sali kina Wolność w ramach XIX Festiwalu Kultury Krajów Anglojęzycznych odbywały się imprezy przeznaczone dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceów.
Czytaj dalej