Animacja poklatkowa ze Szczecinka

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Słowiańska 2
78-400 Szczecinek

Animacja poklatkowa w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku, to nie jednorazowy wybryk grupki zapaleńców. Pani Jolanta Sierpińska prowadzi z uczniami zajęcia pod nazwą „Akcja animacja” przybliżające im tę dziedzinę sztuki. Uczniowie zaczęli tworzyć filmy animowane już dwa lata temu - od tej pory zarówno nauczycielki jak i wszyscy zainteresowani brali udział w wielu kursach i konkursach. Warsztaty prowadzili z nimi specjaliści od animacji - między innymi nasz trener - Tomasz Solich z Fundacji 8 życzeń. Szkoła ma dziś nawet niewielką pracownię animacyjną, którą starają sie wyposażyc w odpowiedni sprzęt. 
 
Wystarczy nieco kreatywnosci i aktywny nauczyciel, żeby zajecia plastyczne w szkole były dużo atrakcyjniejsze. Kiedy zaś tematem pracy stanie się „moje miejsce, moja historia”, animacja ma wyjątkowy efekt edukacyjny - przybliza zarówno twórcom jak i odbiorcom kulturę i historię regionu.
 
Co ważne, w ramach programu  „Działaj lokalnie” uczniowie zrealizowali  projekt „Halo echo - Przestrzeń Dziecięcej Twórczości”. Efektem działań są filmy, które można ogladać tutaj. Filmy te powstały na warsztatach prowadzonych przez uczniów w formule „dzieci dzieciom” a ich odbiorcami byli ich koledzy ze świetlic środowiskowych!
 
Gratulujemy!
Polecamy filmy:
Źródło: www.ceo.org.pl