Szczecinek: Sukcesy zespołu „Akcja animacja”

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Słowiańska 2
78-400 Szczecinek

Zespół „Akcja animacja”, działający przy ZSS STO w Szczecinku, zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych „Oko kalejdoskopu” oraz trzecie miejsce w Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Animowanych „halo echo”.

Oba konkursy dotyczyły filmów tworzonych przez dzieci, a narody były przyznawane w różnych kategoriach wiekowych. W obu przypadkach nagrodzony został film „Szczecinieckie czarownice”, zrealizowany przez dzieci i młodzież z zespołu „Akcja animacja”, działającego przy Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku.

W III Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci „Oko kalejdoskopu” nadesłano 105 filmów, z których Jury wybrało po trzy najlepsze w każdej z czterech kategorii. Film „Szczecinieckie czarownice” zajął drugie miejsce w kategorii: Najlepszy film kilku autorów, który powstał bez opieki profesjonalistów.

Z kolei w V Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Animowanych Autorstwa Dzieci „halo echo 2016” przyznano nagrody w trzech kategoriach wiekowych. W III kategorii trzecie miejsce zajął film zespołu „Akcja animacja”.

Zwycięski film „Szczecinieckie czarownice” można obejrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?list=PLjl47bYR_bTevL4rlDLBYezyHPcmJL2oD&v=ldtq8IIWy-E