Szczecinek: XVI Festiwal Kultury Krajów Anglojęzycznych

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Słowiańska 2
78-400 Szczecinek

Zespół Szkół Społecznych STO w Szczecinku po raz 16. zorganizował Festiwal Kultury Krajów Anglojęzycznych.

Pierwszym etapem festiwalu był Przegląd Teatrów Jednego Aktora w Języku Angielskim. Adresowany do szkół ponadgimnazjalnych, został opanowany przez uczennice reprezentujące I LO STO, I LO im. Księżnej Elżbiety, ZS nr 5 oraz LO w Bornem Sulinowie. Każda z występujących doskonale wcieliła się w swoją rolę. Występy raz rozśmieszały, a raz wprawiały widzów w skupienie i zamyślenie.

Również pierwszego dnia w sali gimnastycznej OSiR przy ul. Słowiańskiej, uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej STO brali udział w grach i zabawach zorganizowanych w ramach Indian Spring Festival.

Drugi dzień festiwalu należał do Przeglądu Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim. Udział w przeglądzie brały grupy reprezentujące Gimnazjum Społeczne STO oraz Gimnazjum w Bornem Sulinowie, które co roku uczestniczy w festiwalu. Na scenie można było zobaczyć zaangażowanych młodych aktorów, którzy swoje występy wzbogacali strojami, perukami, rekwizytami i oryginalną dekoracją. Poszczególne występy opierały się głównie na poczuciu humoru, zabawnych scenkach i dialogach. Nie raz widownia wybuchała śmiechem patrząc na to, co dzieje się na scenie. Role zaskakiwały i widać było, że młodzi aktorzy czerpią z nich przyjemność.

Ostatnim etapem festiwalu był Przegląd Piosenki w Języku Angielskim „Elvis Lives”, podczas którego swoje umiejętności zaprezentowali soliści i zespoły. Część występujących korzystała z podkładów muzycznych, ale część grała na żywo. W przerwie przeglądu wystąpił Piotr Bugzel, sławny w Polsce imitator i interpretator piosenek Elvis’a Presley’a, który porwał do tańca wielu młodych ludzi.

Można śmiało powiedzieć, że przegląd wzbudził ducha króla Rock’n’rolla.

Zwieńczeniem całego festiwalu był Musical Inspiration, do którego scenariusz napisali uczniowie STO Magdalena Górecka i Kamil Paczek. Musical opowiadał o młodej dziewczynie z problemami, z którymi może identyfikować się każdy młody człowiek. Przestrzegał też przed narkotykami.

XVI Festiwal Kultury Krajów Anglojęzycznych przeszedł już do historii. Zapraszamy za rok.