Szczecinek: Z niewielkiej piwnicy na festiwale

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Słowiańska 2
78-400 Szczecinek

„Miasto ze snów” to makieta tworzona w niewielkiej piwnicy przez znanego wszystkim mieszkańcom Szczecinka Jerzego Gasiula. Za zgodą twórcy stała się ona tematem filmu animowanego pt. „Życie”.

W pracy nad filmem udało się pogodzić zamiłowania młodych adeptów animacji z niezwykłym hobby Pana Jerzego – dojrzałą, bardzo pracochłonną, pasją budowania miniaturowego miasta. Dowodem na to, że uzyskany efekt przypadł do gustu widzom, są trzy nagrody przyznane obrazowi:

  • III Nagroda w VII Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży „halo echo”, Wrocław 2018;
  • Nagroda za Najlepszą Ideę w Abasha International Children and Youth Film Festival, Gruzja 2018 (podczas festiwalu prezentowane były filmy z 37 krajów);
  • Wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „5 minut z życia codziennego”, Wągrowiec 2018.

Jury konkursów doceniło kompozycję, spójną koncepcję i poprawność techniczną, a także umiejętny montaż.  – Cieszymy się, że film podoba się odbiorcom, w tym profesjonalnym jurorom – zarówno w Polsce, jak i na festiwalach zagranicznych. Mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec laurów. Film bierze udział w kolejnych konkursach, przeglądach i festiwalach – mówi Jolanta Sierpińska, opiekun artystyczny Zespołu „Akcja Animacja”.

Kolejna nagroda za „Między dniem a nocą”

Z wrocławskiego festiwalu „halo echo” szczecinecki Zespół „Akcja Animacja” wrócił z jeszcze jedną nagrodą. I Nagrodę otrzymał film pt. „Między dniem a nocą”. To obraz już wielokrotnie nagradzany, zdobył m.in. prestiżową nagrodę podczas festiwalu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Oni wspierają Zespół „Akcja Animacja”

Młodzi filmowcy ze Szczecinka osiągają swoje sukcesy przy udziale sponsorów – firmy Kronospan Szczecinek i nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku – dzięki którym w szkole już od siedmiu lat funkcjonuje dobrze wyposażona pracownia animacji. W imieniu Zespołu „Akcja Animacja”, dziękujemy im za wspieranie kreatywnej pasji szczecineckiej młodzieży.