Spotkanie przedszkolaków ze Społecznego Przedszkola Integracyjnego STO w Teresinie z medalistką olimpijską - Panią Katarzyną Klatą

Społeczne Przedszkole Integracyjne STO
al. XX-lecia 7
96-515 Teresin

W ramach cyklu „Podziel się swoimi zainteresowaniami – moje hobby" dzieci z grup Muminki i Motylki wybrały się na stadion sportowy, by poznać naszego specjalnego gościa.

Pani Katarzyna Klata, utytułowana polska łuczniczka, medalistka olimpijska z Atlanty przybliżyła dzieciom dyscyplinę sportową jaką uprawia oraz opowiedziała o trenowaniu młodych łuczników.

Pani Kasia opowiedziała także o swojej karierze sportowej, przygotowaniach do olimpiady, a także pokazała zdobyty przez nią medal olimpijski.

Następnie odbył się pokaz łuczniczy poprzedzony prezentacją łuku i tarczy, oraz odpowiedniej postawy podczas strzelania. Chętne dzieci mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanych „małych łukach" strzelając do celu oznaczonego balonami. Pani Kasia wspólnie z córką Aleksandrą pomagały i pokazywały jak prawidłowo trzymać łuk.

Nasz gość zachęcał wszystkie dzieci do aktywnego spędzania czasu i uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Na pamiątkę ciekawego spotkania otrzymaliśmy zdjęcie z wpisem do kroniki przedszkolnej.

„Przedszkole w Ruchu”!

Nasze przedszkole w zeszłym roku otrzymało od Ministerstwa Edukacji Narodowej tytuł „Przedszkole w Ruchu”, a to zobowiązuje. Z tego powodu trawnik za naszym budynkiem często zamienia się w mini stadion sportowy. Specjalna olimpiada odbyła się z okazji Dnia Dziecka. Na początku przedszkolaki uczestniczyły w rozgrzewce i uroczyście ślubowały, iż będą wykonywać zabawy uczciwie, dokładnie i do końca. Konkurencje olimpijskie z wykorzystaniem różnorodnych przyborów były dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Rywalizacja sportowa odbywała się oddzielnie w grupach młodszych (Biedronki i Smerfy) oraz grupach starszych (Motylki i Muminki).

Wszystkie konkurencje bardzo spodobały się dzieciom i chętnie w nich uczestniczyły.

Były to m.in. „Kolorowe woreczki", „Rzuty do kosza", „Tor przeszkód", „Skaczące worki", „Skoki w dal" oraz „Hokeiści". Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz złoty medal za rozwijanie sprawności ruchowej i aktywny udział w olimpiadzie.