Bielawa: Zuchowa Nocowanka Mikołajkowa 26 GZ

Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Żeromskiego 1
58-260 Bielawa

Ostatni weekend (02-03.12.16) był bardzo wyjątkowy dla 26 Gromady Zuchowej „Kubusie Puchatki” działającej przy Zespole Szkół Społecznych STO w Bielawie. Z okazji Mikołajek odbyła już trzecia w historii Gromady NOCOWANKA ZUCHOWA, tym razem w nowej siedzibie naszego Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP im. Władysława Reniewickiego.

Nocowanka rozpoczęła się w piątek wieczorem grą dotycząca przyjaciół Kubusia Puchatka oraz Prawa Zucha. Za postacie z bajki przebrały się zuchy z większym stażem, które noszą już dumnie na mundurach Znaczki Zucha. W grze uczestniczyły natomiast te zuchy, które dopiero miały ją złożyć. Odwiedziliśmy Kangurzycę, która nauczyła nas wierszyka „Kto ty jesteś?”, następnie razem z Prosiaczkiem zjedliśmy cytrynę, aby wykazać naszą odwagę. U Sowy przeszliśmy trudny test o mówieniu prawdy. Królik przypomniał nam w jakie mamy pory roku i kiedy one się zaczynają. Maszerując przez Stumilowy Las spotkaliśmy Kłapouchego, któremu zburzył się domek. Zuchy od razu ruszyły do pomocy i zbudowały nową chatkę. Na końcu naszego „spaceru” czekał smutny Tygrysek, który poprosił nas aby się z nim pobawić. Kiedy już udało nam się go rozbrykać nadeszła ta najbardziej magiczna chwila w naszej Gromadzie. 9 zuchów: Krzysztof Bąk, Zuzanna Kargul, Łukasz Budziszewski, Kacper Garbowski, Irena Kozyra, Karmen Wolska, Michał Bernat, Stanisław Olszewski i Robert Zakrzewski złożyli Obietnicę Zuchową! 6 zuchów, które już posiadały Znaczek Zucha: Konrad Zajączkowski, Stanisław Kozyra, Maja Cieślak, Aleksander Szwesta, Maciej Runowicz i Oliwier Spaczyński zdobyło Pierwszą Gwiazdkę Zuchową - stali się Zuchami Ochoczymi. Ale to nie koniec! W nasze szeregi oficjalnie wstąpiła druhna Maria Jaworska, która zaczyna zdobywanie barw! Bardzo się cieszymy.

Dla każdego z zuchów oraz dla druhen był to wyjątkowy wieczór. Zakończyliśmy go Iskierką i przysiedliśmy do długo oczekiwanej kolacji. Następnie poćwiczyliśmy nasze piosenki do festiwalu i obejrzeliśmy bajkę na dobranoc („Rudolf”). Rano pobudka była bardzo radosna ponieważ druhna drużynowa znalazła prezenty od Mikołaja! Zuchy szybko wyskoczyły ze śpiworów, aby sprawdzić co dostały w paczkach.

Radosna Gromada po śniadanku wyruszyła do Niemczy na Festiwal „Szansa dla Skauta”. Świetnie bawiliśmy się przez cały czas, ale oczywiście najlepiej na scenie. Nie obeszło się bez słodkiego poczęstunku oraz bułeczki na drugie śniadanie. W tym roku wyśpiewaliśmy pierwsze miejsce z czego niesamowicie cieszymy się do tej pory! Naszą słodką nagrodę podzielimy na środowej zbiórce o 15.30 w ZSS STO w Bielawie. Zagramy też w wygraną grę.

Nocowankę zakończyliśmy Iskierką z rodzicami i wróciliśmy do domu pełni energii i zadowoleni. W tym roku pomocnikami naszego Mikołaja zostali: Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP, pwd. Tomasz Tkacz oraz phm. Edyta „Hela” Kargul, hm. Sławomir Waś, hm. Krystyna Waś, druh Bartosz Pasternak oraz Klaudia Kacprowicz. Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie.

Gratuluję wszystkim moim zuchom oraz druhnom i mam nadzieję, że równie wspaniale będziemy się bawić podczas ferii zimowy na ZUCHOWISKU we Wrocławiu (13-16.02) i podczas wakacji na KOLONII ZUCHOWEJ w Ostrowie k/Władysławowa (28.07-8.08). Jeszcze przyjmujemy zapisy na te wydarzenia. Więcej o nich piszemy na fanpejdżu.

Serdecznie zapraszamy na zbiórki do naszej Gromady, które odbywają się w każdą środę w Zespole Szkół Społecznych STO w Bielawie w godz. 15.30-17.00 oraz do kontaktu z kadrą Gromady w razie jakichkolwiek pytań.

Z zuchowym pozdrowieniem CZUJ!
Drużynowa 26 GZ
pwd. Karolina Waś HO

Filmiki z wydarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=he5QWBdnXpk

https://www.youtube.com/watch?v=0K5rfbloXAE