SKT z Bielawy na Powiatowym Dniu Organizacji Pozarządowych

Społeczne Gimnazjum STO
ul. Żeromskiego 1
58-260 Bielawa

W niedzielę 8 maja w Dzierżoniowie odbędzie się Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Swoje stoisko będzie miało m.in. SKT nr 92 STO z Bielawy.

Samodzielne Koło Terenowe nr 92 weźmie aktywny udział w Powiatowym Dniu Organizacji Pozarządowych, poprzez stworzenie oddzielnego stoiska poświęconego działalności Koła. Celem jest promocja Społecznego Towarzystwa Oświatowego i prowadzonych przez STO placówek oświatowych. Dlatego też stoisko będzie wyposażone w roll-upy i banery STO.

Ponadto SKT z Bielawy będzie opisane w specjalnej publikacji „Skarbiec Ziemi Dzierżoniowskiej”, w której zaprezentuje się ponad 60 organizacji pozarządowych.

SKT nr 92 STO

Koło nr 92 w Bielawie jako organizacja pożytku publicznego kieruje się dewizami SZKOŁA SPOŁECZNA – SZKOŁA BEZPIECZNA! oraz MAŁA SZKOŁA – WIELKIE SERCA! Do stowarzyszenia może przystąpić każdy chętny i zaangażowany w organizowanie i współdecydowanie o kierunkach kształcenia dzieci.

Współdziałając i aktywnie organizując wiele atrakcyjnych wydarzeń, uczniowie od lat osiągają najwyższe oceny podczas ogólnopolskich testów i egzaminów. Koło zrzesza rodziców uczniów i absolwentów, nauczycieli oraz sympatyków i przyjaciół Bielawskiej „Społecznej”.

Zespół Szkół Społecznych w Bielawie składa się z 5 jednostek edukacyjnych – są to: Społeczna Szkoła Podstawowa, Gimnazjum Społeczne, Odział Przedszkolny, Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia oraz Społeczne Ognisko Muzyczna.