Aktualności

Oddziały polskie
ul. Nowowiejska 5 (dzielnica Śródmieście)
00-643 Warszawa

20.08.2021

Warszawa: praca dla fizyka w 2 SLO

Zachęcamy do zapoznania się z ofertami pracy w 2 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Międzynarodowymi im. P. Jasienicy STO w Warszawie (Śródmieście).
Czytaj dalej

01.07.2019

Nagroda główna w europejskim finale CanSat!

Polski zespół zdobył nagrodę główną za osiągnięcia naukowe w europejskim finale konkursu CanSat! Trzon drużyny stanowią uczniowie Zespołu Szkół Społecznych im. Pawła Jasienicy STO, a ich opiekunem jest Piotr Morawiecki - nauczyciel fizyki we wspomnianej szkole.
Czytaj dalej

05.04.2016

Młodzieżowy ONZ obradował

W międzynarodowej konferencji Harvard Model United Nations (HMUN) symulującej obrady ONZ, wzięła udział młodzież z całego świata. Wśród nich byli uczniowie 2 SLO.
Czytaj dalej

09.03.2016

Młodzieżowy ONZ czyli projekt MUN

W połowie marca w Pekinie odbędzie się międzynarodowa konferencja, symulująca obrady ONZ, w której weźmie udział młodzież z całego świata. Polskę będą reprezentować uczniowie STO ze Społecznej Dwójki w Warszawie.
Czytaj dalej

20.11.2014

Warszawa: 25 lat 2 SLO przy ul. Nowowiejskiej

Ćwierć wieku od Okrągłego Stołu. Ćwierć wieku od rządu Tadeusza Mazowieckiego. Ćwierć wieku od odrodzenia polskiej edukacji niepublicznej. Ćwierć wieku 2. Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie!
Czytaj dalej

02.07.2014

Warszawa: Sprawdzali administrację publiczną

W 2 SLO im P. Jasienicy STO realizowany był projekt "Wiem – Patrzę - Sprawdzam". Zadaniem uczniów było monitorowanie obietnic wyborczych i działań bieżących administracji publicznej. Na zakończenie projektu wydany zostanie „Przewodnik dla młodego wyborcy” i „Poradnik dla nauczyciela ze scenariuszami”.
Czytaj dalej

08.04.2014

Warszawa: Uczniowie 2 SLO w Pekinie

Grupa uczniów z 2 SLO im. Pawła Jasienicy w Warszawie odwiedziła Pekin. Licealiści brali udział w konferencji Harvard Model United Nations - symulacji obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Czytaj dalej

13.02.2014

Warszawa: TEDx Youth 2SLO - rekrutacja otwarta!

TED to znana na świecie marka, pod którą organizowane są konferencje o tematyce związanej z naukami ścisłymi, kulturą, nowoczesną technologią, polityką. Będzie to pierwszy młodzieżowy TEDx w środowisku STO.
Czytaj dalej

12.02.2014

„Atomówka” w Świerku

Dnia 29 stycznia grupa projektowa „Atomówka” z 2 SLO im. Pawła Jasienicy STO wybrała się na wycieczkę do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku koło Otwocka. Zajęcia na miejscu poprowadził profesor Ludwik Dobrzyński, który wytłumaczył najważniejsze fizyczne aspekty działania reaktora jądrowego oraz poruszył inne zagadnienia z zakresu fizyki. Poprowadził również wykład z pokazami pt: „Dualizm korpuskularno-falowy i inne „szaleństwa” mechaniki kwantowej”.
Czytaj dalej

29.01.2014

Warszawa: Uczniowie 2 SLO STO biorą udział w projekcie „Wiem – Patrzę – Sprawdzam”

Warszawscy licealiści sprawdzają, jak są realizowane obietnice wyborcze i jakie są efekty pracy urzędów administracji publicznej. Młodzież z dwóch liceów: 2 Społecznego LO STO im. Pawła Jasienicy i z VI LO im. Tadeusza Reytana, bierze udział w projekcie „Wiem – Patrzę – Sprawdzam”. Projekt zainicjowany przez SKT nr 144 Społecznego Towarzystwa Oświatowego jest współfinansowany ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Czytaj dalej