Warszawa: 25 lat 2 SLO przy ul. Nowowiejskiej

Oddziały polskie
ul. Nowowiejska 5 (dzielnica Śródmieście)
00-643 Warszawa

Ćwierć wieku od Okrągłego Stołu. Ćwierć wieku od rządu Tadeusza Mazowieckiego. Ćwierć wieku od odrodzenia polskiej edukacji niepublicznej. Ćwierć wieku 2. Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie!

To trzeba było uczcić. W miniony piątek, 14 listopada w szkole na Nowowiejskiej uroczyście obchodzono 25 lat jej istnienia. Było co świętować! 2 SLO to już jedna z polskich szkół-legend, jedna z najlepszych szkół średnich zarówno w Warszawie, jak w całej Polsce. O tym, jak jest wspominana najlepiej świadczy wielka liczba absolwentów, jacy przybyli na obchody. Byli wśród nich także maturzyści z pierwszych lat szkoły, która początkowo – kto to pamięta? – mieściła się u boku kościoła na ulicy Gorlickiej.

Uroczystość otworzył wykładem prof. Henryk Samsonowicz, pierwszy minister edukacji w Trzeciej Rzeczypospolitej. Ten sam, który 1 września 1989 roku otworzył pierwszy rok szkolny „Dwójki”. Potem były i wspomnienia pierwszego dyrektora,  Aureliusza Leżeńskiego, i przyznane przez STO, a wręczane przez członków jego zarządu odznaczenia dla siedmiu szkolnych nestorów, i wspaniałe torty. Był także happening przygotowany przez naszych nauczycieli i absolwentów z „Linii” i – może przede wszystkim – mnóstwo radosnych spotkań i rozmów w kuluarach. Działo się dużo i działo się długo. Imprezę zakończyły koncerty: Weroniki Utri, naszej absolwentki Oli Woźniak i Heńka Małolepszego – czyli Maćka Mościckiego.

Następne obchody już w 2039 roku – zapraszamy!