Warszawa: Karnawał przy Nowowiejskiej

Oddziały polskie
ul. Nowowiejska 5 (dzielnica Śródmieście)
00-643 Warszawa

Tydzień od 29 lutego do 4 marca 2016 w 2 SLO w Warszawie jest wyjątkowy. Nauczyciele i uczniowie uczestniczą w eksperymencie dydaktycznym pod nazwą „Karnawał”.

Uczniowie klas I i II liceum nie mają w tym tygodniu planowych lekcji, lecz zajęcia w grupach (miedzyrocznikowych, projektowych) pod opieką tutorów. Tematem przewodnim zajęć jest: MIASTO PRZYSZŁOŚCI. Uczniowie będą pracować nad różnymi aspektami tego zagadnienia: zajmą się architekturą, sztuką, historią, ale także obliczeniami matematycznymi związanymi z tematem.

A dlaczego karnawał? Jest to nawiązanie do średniowiecznego rozumienia tego słowa, kiedy było to święto głupców, polegające na odwróceniu tradycyjnych ról. Analogicznie praca z uczniami metodą projektu jest takim odwróceniem, nauczyciel przestaje być wszystkowiedzący, a uczeń nie jest tylko pobierającym nauki – jego zadaniem jest tworzenie, wymyślanie, czasem razem z nauczycielem.

Na zakończenie uczniowie uroczyście zaprezentują efekty swojej pracy. Zapraszamy nauczycieli, rodziców, wszystkich zainteresowanych – w piątek 4 marca br., na godzinę 15.30 na Wielką Prezentację, do szkoły na Nowowiejskiej.

Więcej informacji, zdjęć, a także reportaże filmowe z poszczególnych dni – na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1680558225535522/?active_tab=posts