Warszawa: Uczniowie z 2 SLO organizują TEDxYouth

Oddziały polskie
ul. Nowowiejska 5 (dzielnica Śródmieście)
00-643 Warszawa

11 kwietnia br. z inicjatywy uczniów 2 SLO im. Pawła Jasienicy STO w Warszawie odbędzie się konferencja TEDxYouth@2SLO. Uczestników wydarzenia będzie gościł „Basen” - wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie stolicy.

Temat konferencji brzmi „Tell us about your springboard". O punktach zwrotnych w swoim życiu opowiedzą znane osobistości, jak i wyjątkowi młodzi ludzie. Ich wystąpienia złożą się tego dnia w jedyny w swoim rodzaju projekt edukacyjno-inspirujący.

Wśród prelegentów znajdą się między innymi: Aleksander Kutela, wiceprezes HBO Europe, prezes HBO Polska; Łukasz Kościuczuk, kierownik działu promocji i fundraising'u w Fundacji SYNAPSIS; prof. dr hab. Andrzej Leder, kierownik zespołu badawczego filozofii kultury IFiSPAN; Bartek Trzebiński, dyrektor EQT Partners.

Aby wziąć udział w wydarzeniu w charakterze widza, należy wypełnić formularz - https://docs.google.com/forms/d/1XtSNiPoAS_DjHXl1mHu48QjVs9C8R1eLxADCdz1tBXs/viewform

TED to organizacja non-profit, znana z konferencji odbywających się pod hasłem „ideas worth spreading”. Na konferencje składają się wystąpienia o zróżnicowanej tematyce - związanej m.in. z naukami ścisłymi, kulturą, nowoczesną technologią, polityką. Zakres tematów jest niemal nieograniczony, liczą się przede wszystkim ciekawe idee i przeżycia.