Warszawa: Piknik z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 10 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego STO
ul. Ostrobramska 72 (dzielnica Praga Południe)
04-175 Warszawa

22 września w Społecznym Gimnazjum nr 27 oraz Społecznej Szkole Podstawowej nr 10 STO w Warszawie tradycyjnie odbył się piknik rodzinny. Tym razem był on jednak wyjątkowy, gdyż zorganizowano go z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wydarzenie trwało ponad cztery godziny. Niektórzy uczniowie i rodzice już od 8:30 pomagali nauczycielom w organizacji różnych stanowisk. Teren pikniku podzielono na trzy strefy: część sportową, pielęgnacji urody oraz gry i zabawy. Nie mogło oczywiście zabraknąć wyśmienitych ciast i innych słodkości czekających na smakoszy  w kawiarence. Dodatkowo w tym roku na piknik przyjechał food truck przygotowujący na miejscu pizzę prosto z pieca. 

W strefie sportowej na uczestników czekały ciekawe atrakcje: zawody strzeleckie z bezpiecznej broni, tor przeszkód, rzuty do kosza oraz wiele innych konkurencji prowadzonych przez wolontariuszy z klas gimnazjalnych. Dzieci otrzymywały za zaangażowanie słodkości, dzięki czemu chętnie brały udział w zabawie. Tuż obok stoisk sportowych znajdowała się wielka dmuchana zjeżdżalnia, która przyciągała nie tylko najmłodszych.

W tym czasie w budynku szkoły odbywały się zajęcia z robotyki i rysunku 3D. Najmłodsi budowali ogromne wieże z setek drewnianych klocków i wykonywali ciekawe doświadczenia przyrodnicze pod czujnym okiem nauczycielki biologii i chemii. Nie można także zapominać o salonie piękności - stoisku, którym zajmowały się uczennice z klas III gimnazjum. Dziewczyny farbowały włosy (farbami jednodniowymi), malowały paznokcie i twarze oraz wplatały we włosy kolorowe warkoczyki. Kolejka przy stoisku była cały czas długa, a klientów ciągle przybywało. Ogromnym powodzeniem cieszyły się również stanowiska z bransoletkami i tatuażami.

Dużo działo się także na boisku szkolnym. Były między innymi pokazy sztuk walki oraz mecz piłki nożnej, który uczniowie rozegrali ze swoimi rodzicami. Można było wziąć udział w lekcji gry na bębnach i zatańczyć jeden z bardziej energicznych tańców - belgijkę. Przez cały czas z głośników płynęła muzyka, a odważni uczniowie mogli pochwalić się talentem wokalnym.

Główną atrakcją pikniku był jednak bieg sztafetowy o łącznej długości 20km zorganizowany z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Brało w nim udział aż stu uczestników. Sztafetę rozpoczął i zakończył dyrektor szkoły, pan Mariusz Kisiel. Uczniowie, rodzice i nauczyciele biegli z flagą Polski po wyznaczonym torze dookoła kościoła. Sztafecie trwającej ponad godzinę towarzyszyła uroczysta atmosfera.

Dzięki zaangażowaniu w organizację pikniku nauczycieli, wolontariuszy, uczniów i ich rodziców udało się zorganizować wspaniałą imprezę. Jesteśmy pewni, że to wydarzenie będziemy pamiętać bardzo długo.

 

Uczniowie klasy 3g