Bielawa: Piękny Jubileusz – XV lat Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia STO

Społeczna Szkoła Muzyczna I St. STO
ul. Żeromskiego 1
58-260 Bielawa

W piątek, 15 czerwca, Społeczna Szkoła Muzyczna I st. Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Bielawie obchodziła jubileusz piętnastolecia. Z tej okazji troje nauczycieli – Annę Czarnecką, Kazimierza Michalika i Pawła Wólkiewicza uhonorowano Srebrnymi Odznakami STO.

Podczas jubileuszowego koncertu zaprezentowali się obecni uczniowie, jak również absolwenci szkoły. Ustalona kolejność występów pokazała, w jaki sposób może przebiegać ścieżka rozwoju talentu muzycznego dzieci i młodzieży. Kulminacyjnym punktem programu były autorskie prezentacje absolwentów. Wystąpiły Agnieszka Olejnik, Justyna Pospiech oraz Ewelina Szafrańska i Katarzyna Orasińska, wywołując zachwyt i uznanie publiczności dla umiejętności wokalnych i akompaniatorskich.
Licznie przybyli goście mogli też podziwiać wystawę zdjęć absolwenta – Pawła Kuźmickiego, a także obrazy namalowane przez nauczyciela Pawła Wólkiewicza. Po części oficjalnej i koncercie była okazja do wspomnień przy bufecie wspaniałych ciast i owoców. Wiele ciepłych słów i wyrazów sympatii, jakie padały przy długich rozmowach, sprawiły, że jubileusz na długo pozostanie w pamięci uczestników i pozwoli mieć nadzieję na następne spotkania rocznicowe, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Jolanta Dahlke, SSM I St. STO