Warszawa: Profesor Wnuczek w SSP nr 1

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO
ul. Nowoursynowska 139U (dzielnica Ursynów)
02-776 Warszawa

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO w Warszawie trwają zajęcia komputerowe dla seniorów. Odbywają się w budynku przy ul. Braci Wagów 4.

Natalia Parzuchowska, Nina Dybuła, Hanna Szczerbińska, Julia Wąchała i Daria Dąbrowska – na co dzień uczennice szkoły podstawowej, od 12 października są także Profesorami. Uczą 12 seniorów, jak działa komputer i internet. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem prowadzących - pani Doroty Dzieżak-Krawczyk i pana Radosława Dorsa.

Jak dotąd, odbyło się już dwoje zajęć, a każde z nich trwało 2 godziny. Atmosfera sprzyja sukcesom edukacyjnym – seniorzy są skupieni i przejęci, a uczniowie dwoją się i troją, aby udzielić wsparcia każdej potrzebującej osobie. Po zajęciach seniorzy mówili, że projekt jest bardzo ciekawy, pomocny, i szybko mija im czas.

„Profesor Wnuczek” to wspólny projekt Społecznego Towarzystwa Oświatowego i firmy Luxoft Poland – sponsora i współorganizatora. Kolejne zajęcia dla seniorów w tej warszawskiej szkole odbędą się 26 października oraz 2, 9 i 16 listopada.

Więcej informacji o akcji "Profesor Wnuczek": http://sto.org.pl/nasi-uczniowie-naucza-seniorow-nowych-technologii