Aktualności

Społeczne Liceum nr 99 STO
ul. Powstańców Śląskich 67 A (dzielnica Bemowo)
01-355 Warszawa

18.05.2015

Warszawa: Konferencja Pedagogiczna „Inspiracje ‘25” - sprawozdanie

11 kwietnia br. odbyła się Konferencja Pedagogiczna „Inspiracje ‘25”, zorganizowana przez Zespół Szkół STO na Bemowie oraz Społeczną Szkołę Podstawową nr 26 STO w Warszawie, przy wsparciu Zarządu Głównego STO. Celem konferencji było przedyskutowanie ważnych problemów, nurtujących obecnie środowisko oświatowe.
Czytaj dalej

10.03.2015

Kopia z Mistrza – Szkolna Galeria Sztuki

Niezwykła kolekcja obrazów, wykonanych przez uczniów, została zgromadzona w Społecznym Gimnazjum nr 99 STO w Warszawie na Bemowie. Z pewnością nie jedno muzeum na świecie chciałoby się pochwalić takimi zbiorami najsłynniejszych dzieł sztuki.
Czytaj dalej

11.04.2014

Warszawa: Pierwszy raport ze STO-meniusa

W ramach projektu STO-menius uczniowie czterech współpracujących placówek przeprowadzili cykl działań pod hasłem „Duży – mały; czyli jak gimnazjalista może pomóc zajmować się najmłodszymi uczniami w szkole”. Celem było wykazanie, że starsi uczniowie gimnazjum są gotowi i potrafią pracować na rzecz młodszych dzieci, a ich działania sprawiają ogromną radość małym adresatom.
Czytaj dalej

11.04.2014

Warszawa: STO-menius – Czytanie zerówkowiczom

Jestem uczniem trzeciej klasy SG nr 99 STO. Jako przyboczny zuchowy jestem też nieco „zakręcony” na punkcie pracy z dziećmi z klas młodszych, dlatego też z radością zgodziłem się wziąć udział w programie „Poczytaj mi, gimnazjalisto”. Jak dotąd wziąłem udział w czterech czytaniach, z których wyniosłem wiele przemyśleń i spostrzeżeń: zarówno na temat programu, jak i moich słuchaczy czy sensu pracy z dziećmi.
Czytaj dalej