Warszawa: Projekt "Enjoy My Origin" w SSP nr 16 STO

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 16 STO
al. Solidarności 113 c (dzielnica Śródmieście)
00-140 Warszawa

Na początku stycznia gościliśmy w SSP nr 16 STO dwoje studentów (Nowa Zelandia i Egipt) w ramach praktyk studenckich z języka angielskiego. Projekt "Enjoy My Origin" z udziałem zagranicznych studentów-wolontariuszy skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy pragną poszerzyć swoją znajomość języków obcych oraz poznać kulturę i historię innych krajów. Inicjatywa przygotowana jest przez organizację studencką AIESEC, która działa m.in. przy Uniwersytecie Warszawskim.

Zajęcia prowadzone były w sposób interaktywny, na zasadzie gier, zabaw, quizów itp. Projekt „Enjoy My Origin” ma na celu umożliwienie nauki języka z native speakerem przy minimalnych kosztach, stworzenie szansy zdobycia oraz rozwoju zdolności językowych, uwrażliwianie na międzykulturowość.

Zajęcia w naszej szkole były prowadzone w sposób energetyczny i bardzo interesujący. Uczniowie mogli dowiedzieć się na czym polegała rewolucja w Egipcie i nauczyć tańca nowozelandzkiego. Serdeczne relacje z naszymi dziećmi widać na zdjęciach. Po zakończonym projekcie studenci zostali zaproszeni przez szóstoklasistów na przygotowane wraz nauczycielką jęz. angielskiego (i przy okazji koordynatorką „Enjoy My Origin”) przedstawienie w jęz. angielskim.

Przedsięwzięcie przyniosło wszystkim dużo radości oraz niezapomniane doświadczenia. Planujemy kontynuować takie spotkania w kolejnych latach.

Grażyna Kańska, koordynator projektu