Kiermasz świąteczny w SP nr 9 STO w Warszawie

Szkoła Podstawowa nr 9 STO
ul. Wiolinowa 6 (dzielnica Ursynów)
02-785 Warszawa

14 grudnia w szkole Podstawowej nr 9 STO w Warszawie odbył się świąteczny kiermasz charytatywny. Zorganizowany został po to, aby razem z świąteczną gwiazdką pojawiły się uśmiechy na buziach dwóch wyjątkowych chłopców: półtorarocznego Krzysia i sześcioletniego Maćka. Krzyś jest chory na EB – pęcherzowe oddzielanie naskórka. Maciek jest chory na autyzm. Dochód z kiermaszu postanowiliśmy przeznaczyć na leczenie i rehabilitację chłopców.

Kiermasz rozpoczął od licytacji zgromadzonych przedmiotów, m.in. książek z autografami Doroty Wellman, Anny Starmach, Czesława Langa, płyt Macieja Miecznikowskiego, Marii Peszek i wielu innych. Wśród niespodzianek była kolacja w towarzystwie pani dyrektor i wychowawcy klasy, do której chodzi dziecko rodzica, który wygrał licytację. Całą licytację poprowadził pan Bartek Jędrzejak z TVN. Aukcja udała się znakomicie – zdarzało się nawet, że licytator nie nadążał z wymawianiem kolejnych kwotJ  

Po licytacji nadszedł czas na buszowanie w przygotowanych przez poszczególne klasy stoiskach. Stoły uginały się wręcz od świątecznych ozdób. Każdy, niezależnie od gustu i potrzeb, mógł znaleźć na nich coś dla siebie.   Nie mogło zabraknąć też poczęstunku. Spragnieni i głodni goście mogli skorzystać z kawiarenek – słodkiej i słonej, wypełnionych po brzegi pysznymi ciastami, chlebem ze smalcem, ogórkami i innymi smakołykami. W kawiarenkach można było również wypić kawę i spokojnie porozmawiać.

Kiermasz jest przedsięwzięciem angażującym całą społeczność szkolną. Jego przygotowanie i przeprowadzenie wymaga ogromnego wkładu pracy. Kiedy jednak w ten wyjątkowy wieczór spotykamy się w niezwykłej, ciepłej atmosferze, zapominamy o wszelkich trudach i cieszymy się, że możemy spędzić czas, realizując wspólne, szczytne cele.

Społeczność SP nr 9 STO w Warszawie