Społeczna Szkoła Podstawowa nr 9 STO w Warszawie

Szkoła Podstawowa nr 9 STO
ul. Wiolinowa 6 (dzielnica Ursynów)
02-785 Warszawa

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 9 STO powstała w 1990 r. Szkoła, wraz ze Społecznym Gimnazjum nr 9, wchodzi w skład Zespołu Szkół Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 9 STO.

Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania – należy do grona szkół, których uczniowie osiągają najlepsze wyniki ze sprawdzianu po klasie szóstej. Szkoła jest nieduża i bezpieczna; taka, w której wszyscy się znają i w której panuje miła, przyjazna atmosfera.

Placówka dysponuje bardzo dobrą kadrą nauczycielską, która wciąż się kształci i podnosi swoje kwalifikacje. Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w tablice interaktywne. Uczniowie mają możliwość nauki trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Wielu uczniów z sukcesami bierze udział w szkolnych i pozaszkolnych konkursach przedmiotowych oraz w zawodach sportowych. Szkoła współpracuje ze Szkołą Japońską w Warszawie. W ramach czesnego młodzież ma zapewnione wiele ciekawych kół zainteresowań, m.in. matematyczne, sportowe, teatralne, twórczego myślenia, rzeźbiarskie, biżuterii artystycznej, witrażowe.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu szkoły na portalu Facebook.

Znajdź szkołę