Warszawa: Świąteczna współpraca, czyli jak się nawiązuje przyjaźń

Szkoła Podstawowa nr 9 STO
ul. Wiolinowa 6 (dzielnica Ursynów)
02-785 Warszawa

Pewnego dnia do Szkoły Podstawowej nr 9 STO w Warszawie przyszedł chwytający za serce list od rodziców dzieci chodzących do malutkiego przedszkola w Rzeczkowie. Był to list z prośbą o pomoc, o wsparcie. I zaczęło się…

Najpierw zbieraliśmy to, co potrzebne jest maluchom. Nasi uczniowie przynosili gry, zabawki, książki, mebelki. W segregowaniu i pakowaniu prezentów brały udział nasze uczennice. A praca była trudna! W pewnym momencie dziewczynki zapomniały jednak, że wykonują poważne zadanie i same zaczęły się bawić. Takie zabawki i w takiej ilości to fajna sprawa! Fantastycznych darów było tak dużo, że rodzice z Rzeczkowa przyjechali dużym busem, a i tak część jeszcze została w szkole i czeka na kolejny transport!

Nasi goście zwiedzili szkołę, zachwycali się salami, zaśpiewali piosenkę i porozmawiali po angielsku z kl. 1b :-), pobawili się tablicą interaktywną z panem Tomaszem w sali komputerowej. W podzięce za wszystko już teraz otrzymaliśmy kolorowe plakaty przygotowane przez dzieci z przedszkola, czekała nas niespodzianka od ich rodziców.

*****

Niespodzianką, która zapowiadaliśmy wcześniej, był przyjazd Pani Iwony, która prowadzi warsztaty terapii zajęciowej i Pani Eweliny – rodzica przedszkolaków z Rzeczkowa. Panie przeprowadziły warsztaty świąteczne dla dwóch klas: 3c i 2a. Po pogadance o zwyczajach świątecznych przyszedł czas na wydrapywanie pisanek malowanych w cebulaku, wyklejanie kolorowymi nićmi wydmuszek i naukę wyczarowywania kwiatów z krepiny na palmy wielkanocne. Radości, skupienia i zdziwienia z efektów swojej pracy było co niemiara.

Nie spodziewaliśmy się tak wspaniałego podziękowania od maluchów i ich rodziców.

To był dobry czas; dzięki naszym gościom poczuliśmy magię zbliżających się Świąt.

I z tej okazji życzymy wszystkim, aby umieli dzielić się tym, co dobre, ważne i najważniejsze. Abyśmy widzieli wokół siebie dobro i cieszyli sie z tego każdego dnia.

W imieniu społeczności „Dziewiątki”
Małgorzata Walczak-Iwanowska