Warszawa: Świąteczny koncert charytatywny „Wieczór Serc” w Szkole Podstawowej nr 9 STO w Warszawie

Szkoła Podstawowa nr 9 STO
ul. Wiolinowa 6 (dzielnica Ursynów)
02-785 Warszawa

6 grudnia każdy może zostać świętym Mikołajem, sprawić radość drugiej osobie i pomóc potrzebującym. Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły mogli się o tym przekonać podczas koncertu charytatywnego zorganizowanego właśnie w tym dniu. Dochód z całego wydarzenia został przeznaczony na pomoc małemu Kubie, który potrzebuje stałej rehabilitacji i opieki medycznej. Wzruszające wystąpienie jego mamy, które rozpoczęło uroczysty wieczór, udowodniło, jak wielką siłę ma każda, nawet najmniejsza inicjatywa, stawiająca sobie za cel pomoc drugiemu człowiekowi.

Zgromadzeni w sali gimnastycznej goście mogli wysłuchać koncertu polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu wybitnego wokalisty – pana Piotra Łapińskiego i utalentowanej skrzypaczki – pani Dominiki Romickiej. Artystom towarzyszył chór szkolny złożony z uczniów i nauczycieli pod kierownictwem pani Karoliny Berdyńskiej. Wieczór uświetnił również solowy występ Zuzanny z klasy 6B, recytacja Idalii z klasy 2a i Michała z klasy 3a oraz kolęda Cicha noc wykonana w polskim języku migowym przez klasę 3B.

Po występie odbyła się licytacja obrazu pana Macieja Małagockiego, którą poprowadziła pani Aleksandra Bilewicz-Zych. Dzieło przedstawiające dwie dłonie przekazujące sobie serce nawiązywało swą symboliką do idei, która przyświecała szkolnemu wydarzeniu. Obraz kupiony ostatecznie przez jednego z rodziców osiągnął cenę 2600 zł.

Po licytacji odbył się kiermasz świąteczny, na którym znalazły się przedmioty wykonane własnoręcznie przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W dwóch zorganizowanych na parterze kawiarenkach można było również spróbować przygotowanych przez rodziców smakołyków. Dochód z całej przeprowadzonej w tym dniu sprzedaży przeznaczono na pomoc Kubie.

Reszta wieczoru upłynęła na rozmowach w przyjemnej, przedświątecznej atmosferze i wzajemnym obdarowywaniu się uśmiechem. Każdy, kto był wtedy w szkole, wracał do domu z przeświadczeniem, że uczestniczył w czymś dobrym. 6 grudnia, nawet dla tych, którzy już dawno zwątpili w istnienie świętego Mikołaja, okazał się dniem wyjątkowym.