Warszawa: Warsztaty świąteczne w SP nr 9 STO

Szkoła Podstawowa nr 9 STO
ul. Wiolinowa 6 (dzielnica Ursynów)
02-785 Warszawa

W sobotę,  2 grudnia 2017 roku, w Szkole Podstawowej nr 9 STO w Warszawie odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne.

W czterech salach pod opieką nauczycielek można było wykonać bombki w trzech odsłonach, eco-torby i pierniczki. Na zmęczonych pracą czekały w kawiarence pyszności przyniesione przez uczestników.

Liczne grono chętnych do prac plastycznych młodszych i starszych uczestników chętnie i twórczo zabrało się do pracy. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, które zostaną sprzedane na świątecznym kiermaszu 6.12.2017 roku.

Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Kuby, u którego stwierdzono encefalopatię, epilepsję, opóźnienie rozwoju psychoruchowego oraz obniżone napięcie mięśniowe. Kuba wraz z rodzicami odwiedził nas w dniu warsztatów i cudownie było zobaczyć, jak wiele dała dotychczasowa rehabilitacja chłopca, na którą zbieraliśmy pieniądze dwa lata temu. Kubuś już potrafi zrobić samodzielnie kilka kroków.

Podczas warsztatów panowała miła, rodzinna atmosfera i wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Takie spotkania podkreślają społeczny charakter szkoły oraz pokazują, że razem możemy naprawdę wiele zdziałać.

Monika Mizielińska