Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Zakopanem

Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Josepha Conrada STO
ul. Kasprusie 35 A
34-500 Zakopane

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO powstało w 1990 roku i obecnie, obok gimnazjum, stanowi część Zespół Społecznych Szkół Ogólnokształcących STO.

Jest pierwszą szkołą niepubliczną w Zakopanem i jedyną szkołą ponadgimnazjalną prowadzoną przez stowarzyszenie. Szkoła należy do sieci Szkół Stowarzyszonych UNESCO, posiada certyfikat "Szkoła z klasą". Nasza oferta obejmuje: naukę dwóch języków obcych (angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego) oraz rozszerzony program nauczania języka angielskiego z podziałem na stopnie zaawansowania (przygotowanie do egzaminów: First Certificate in English lub Certificate in Advanced English). Uczniowie mogą taże brać udział w międzynarodowym projekcie Unii Europejskiej Comenius i zagranicznych wyjazdach do szkół partnerskich. Szkoła proponuje liczne zajęcia sportowe (współorganizuje corocznie Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych).

Codzienny kontakt nauczycieli z rodzicami odbywa się dzięki systemowi kontroli frekwencji i postępów w nauce. Szkoła jest miejscem kameralnym, przyjaznym, tworzonym wspólnie przez rodziców, uczniów i nauczycieli.