Bytom: „Biała Szkoła” w Kluszkowcach

Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Skrajna 14 a
41-907 Bytom

W dniach 3-8 marca br. uczniowie klas I-V spędzili tydzień na „Białej Szkole” w Kluszkowcach. Wokoło panowała prawdziwa wiosna, a nasi narciarze znaleźli krainę śniegu i szusowali pod okiem instruktorów na zboczach wulkanicznej góry Wdżar. Starsi doskonalili technikę narciarską, a pierwszoklasiści stawiali na nartach swoje pierwsze kroki.

W trzecim dniu białej szkoły odbyły się prawdziwe zawody narciarskie. Na stromym stoku rozstawiono profesjonalny slalom, a fotokomórka rejestrowała zapis czasu przejazdu. Wystartowali wszyscy uczestnicy obozu. Emocje były ogromne, a radość wielka kiedy wszyscy z sukcesem ukończyli zawody. Największe brawa należały się pierwszakom, dla których był to zupełny debiut!

Świeże powietrze i codzienne treningi dostarczały naszym młodym narciarzom mnóstwa energii, której starczało nawet na wieczorne zabawy. Z zapałem grali w piłkarzyki, tenisa stołowego, uczestniczyli w turnieju gier planszowych, w konkursie kalamburów oraz wieczorze plastycznym.

Najbardziej oczekiwaną imprezą było pasowanie na narciarza, podczas którego Król Nart przyjął do grona narciarzy wszystkich nowicjuszy. Oczywiście, każdy z nich musiał najpierw przejść prawdziwy egzamin narciarski, wykazać się sprytem, zwinnością, wiedzą i odwagą. W zamian został pasowany i otrzymał nowe narciarskie imię.

Jedną z atrakcji obozu była też wycieczka do Zamku w Niedzicy. Dzieciaki zwiedziły zamkowe lochy i piękne komnaty. Poznały historię zamku i niezwykłe legendy. Wszyscy liczyli na spotkanie z duchami, ale niestety… nie udało się. Na pocieszenie można było podziwiać z wieży widokowej piękną panoramę okolicy, zrobić sobie zdjęcie oraz kupić wymarzone pamiątki i pyszne oscypki.

To był niezwykły, sportowy tydzień w Krainie Śpiącego Wulkanu. Kolejna „Biała Szkoła” za rok.

Zapraszamy!