Gala Świąt Bożego Narodzenia 2019 – „Magia Świąt”

Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Skrajna 14 a
41-907 Bytom

Termin: 13 grudnia 2019 r.
Miejsce: Bytomskie Centrum Kultury

Organizator: Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych STO
ul. Skrajna 14 a, 41-907 Bytom
tel. 32 286 18 58
e-mail: gawenda@vp.pl

Zasięg lokalny


Tradycyjne już w naszej szkole przedstawienie – muzyczne, taneczne, teatralne o tematyce świątecznej wystawiane na deskach teatru przez niemal wszystkich uczniów szkoły wraz z nauczycielami, którego widzami są rodzice, przyjaciele szkoły oraz zaproszeni goście.

Przedstawienie każdorazowo podziwiane jest przez pół tysiąca widzów, a to oznacza 100% frekwencję. Społeczność szkolna nie wyobraża sobie roku szkolnego bez tej uroczystości. Wierzymy, że podobnie jak w latach poprzednich, na widowni zasiądą przedstawiciele ZG STO.

-----------------------------------------------------------------

13 grudnia 2019 r. w Bytomskim Centrum Kultury odbyła się coroczna Gala Bożonarodzeniowa zorganizowana przez Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych w Bytomiu. Dzień wcześniej, 12.12.19 r. młodzi artyści uczestniczyli wraz opiekunami w próbie generalnej, mając okazję poznać tajniki pracy w teatrze. Za scenariusz, oprawę muzyczną oraz scenografię odpowiadały nauczycielki muzyki i języka polskiego (przy współudziale niektórych wychowawców). Kostiumy przygotowali rodzice w porozumieniu z wychowawcami klas.

Tematem tegorocznego, ponadgodzinnego przedstawienia była pełna magii historia zapomnianej przez wszystkich choinki poszukującej w towarzystwie wesołej gwiazdki swojego miejsca w szkole. Bohaterki razem wędrują przez szkolne korytarze i zaglądają do sal, spotykając niezwykłe postacie, począwszy od starych sprzętów, poprzez klawisze pianina i szkielety, na wojownikach Star Wars kończąc. Na deskach bytomskiego teatru wystąpiło niemal 150 uczniów, którzy opowiedzieli tę nieco współczesną baśń poprzez taniec i piosenki. Towarzyszyli im nauczyciele, pełniąc rolę narratorów. Na widowni zasiadło niemal 500 osób – rodzice, rodzina, znajomi artystów, absolwenci szkoły. Spektakl został zarejestrowany przez pracowników Śląskiej Telewizji Miejskiej.

Impreza, według opinii widzów, należała do wyjątkowo udanych. Uznanie wzbudziły nie tylko taniec i śpiew młodych artystów, ale także kostiumy oraz scenografia, której elementem były zdjęcia autentycznych, szkolnych pomieszczeń, dzięki czemu nasi goście mogli odbyć krótką, wirtualną wycieczkę, zwiedzając wnętrza naszej siedziby.

Znajdź szkołę