Żyrardów: Europejski Dzień Języków Obcych

Społeczne Gimnazjum im. Pawła Hulki-Laskowskiego STO
ul. Armii Krajowej 3
96-300 Żyrardów

Lekcje języków obcych bez książek, ławek i szkolnego stresu!

Języki obce są mocną stroną naszej szkoły. Jak co roku uczciliśmy wspólnie EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH. Nauczyciele językowcy przygotowali wiele atrakcji dla wszystkich uczniów szkoły. Klasy gimnazjalne zmierzyły się z przysłowiami, łamańcami językowymi i zagadkami z wykorzystaniem języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. W przerwach między zadaniami śpiewali, oczywiście w obcych językach. Dla klas 7 ogłoszony został konkurs międzyszkolny na plakat - Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego? W konkursie wzięły udział 3 szkoły z powiatu żyrardowskiego.

Dzieci z klas młodszych uczestniczyły w grach i zabawach angielskich.

Klasy VI i VII wyjechały na hiszpańskie warsztaty językowe do Sol y Sombra w Warszawie. Uczniowie mieli okazję porozmawiania z native speakerem Timoteo, który przybliżył im kulturę Hiszpanii. Skosztowali hiszpańskich dań, słuchali muzyki.

Przy współpracy ze szkołą językową Helen Doron klasy III-VII w tym roku szkolnym przygotowali trzy spektakle teatralne w języku angielskim. Ich prezentacja dla społeczności lokalnej była ważnym elementem szkolnych uroczystości.