Ciechanów kolejny raz z Profesorem Wnuczkiem

Społeczna Szkoła Podstawowa STO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Sendlerowej
Wyspiańskiego 11 A
06-400 Ciechanów

Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Ciechanowie przy ul. Wyspiańskiego 11a ma już za sobą pierwsze zajęcia w programie „Profesor Wnuczek”, którego organizatorem jest Społeczne Towarzystwo Oświatowe, a sponsorem i współorganizatorem – firma Luxoft Poland.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyło 9 seniorów. Pod doświadczonym okiem pani Iwony Długoszewskiej sześcioro uczniów w wieku 11 i 12 lat pokazywało swoim starszym „uczniom”, jak korzystać z komputera i internetu. Profesorami byli: Wiktoria Zajkowska, Julia Zielińska, Maja Miłoboszewska, Gabriela Humienny, Pola Rudzińska oraz Antoni Dybowski.

Na zajęciach seniorzy zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego użytkowania komputera. Poznali także podstawy interfejsu oraz funkcje przeglądarek internetowych. Następnie ćwiczyli wyszukiwanie informacji, korzystając z wyszukiwarki internetowej Google. Atmosfera zajęć sprzyjała nauce, seniorzy z zaangażowaniem podchodzili do kolejnych zadań, a współpraca z uczniami była  dla obu stron wspaniałym doświadczeniem.

Społeczna Szkoła Podstawowa w Ciechanowie już po raz drugi zaangażowała się w program Profesor Wnuczek. Terminy zajęć w tej edycji to: 10, 17, 24 września oraz 1, 8 i 15 października.