Ciechanów: Ruszają XXIV Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO!

Społeczna Szkoła Podstawowa STO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Sendlerowej
Wyspiańskiego 11 A
06-400 Ciechanów

Już w najbliższy weekend 500 młodych pływaków – uczniów 36 szkół podstawowych i gimnazjów, spotka się na ciechanowskiej pływalni, by zawalczyć o podium. Ruszają XXIV-te Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO!

Zawody rozpoczną się w piątek 23 marca, a popisy młodych sportowców potrwają do niedzieli. Uczniowie rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych i pięciu stylach: grzbietowym, klasycznym, motylkowym, zmiennym oraz dowolnym. W programie przewidziano konkurencje indywidualne i sztafety na dystansach 25m, 50m i 100m. Nad poprawnością zawodów czuwać będzie 24 sędziów.

Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO to największa tego typu impreza sportowa dla dzieci i młodzieży. Co roku do Ciechanowa zjeżdżają się uczniowie z całej Polski, a miejski basen „U-Ciecha” przy ul. 17 Stycznia staje się symboliczną stolicą zawodów pływackich. Tegoroczna edycja wzbogacona zostanie o nieformalne konkurencje dla rodziców i trenerów. Również najmłodsi spróbują swych siły na torze pływackim – w planie wyścigi dzieci poniżej siedmiu lat. 

Zachęcamy do śledzenia przebiegu zawodów. Zdrowa rywalizacja i sportowe emocje gwarantowane!

Organizatorami wydarzenia są Samodzielne Koło Terenowe Nr 76 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ciechanowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie.