Uczniowie ciechanowskiej SSP STO w wojewódzkim finale konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować“

Społeczna Szkoła Podstawowa STO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Sendlerowej
Wyspiańskiego 11 A
06-400 Ciechanów

Od wielu lat WOŚP organizuje szkolenia i akcje dla uczniów klas I-III, które mają na celu nauczenie najmłodszych dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. Jedną z form propagowania tych zasad jest ogólnopolski konkurs pod hasłem „Ratujemy i uczymy ratować“. W tym roku wśród ośmiu finalistów w województwie mazowieckim znalazła się Społeczna Szkoła Podstawowa STO z Ciechanowa.

16 kwietnia reprezentacja artystyczna składająca się z ośmiu uczniów klas I-III i trzech nauczycielek wzięła udział w eliminacjach w Warszawie.

Pierwsze zadanie finałowe to wykonanie na żywo piosenki, której tematem przewodnim jest resuscytacja krążeniowo- oddechowa, czyli, jak śpiewała drużyna z Ciechanowa: Basic Live Support – w skrócie BLS.

Kolejne zadanie to konkurencja sprawnościowo-ratownicza, w której dzieci musiały wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy w przypadku gdy ofiara zdarzenia oddycha (pozycja boczna) i w przypadku utraty oddechu (resuscytacja).

Uczniowie z Ciechanowa dzielnie radzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Na wyniki zmagań trzeba poczekać kilka dni, ale bez względu na werdykt jury, już wygrali! Była świetna zabawa, a dzieciaki wiedzą, jak zachować się, gdy ludzkie życie jest zagrożone.