Słupsk: akcja charytatywna "Prezent pod choinkę"

Zespół Szkół STO
ul. Banacha 10
76-200 Słupsk

W listopadzie uczniowie I Społecznej Szkoły Podstawowej STO oraz I Gimnazjum w Słupsku po raz kolejny dołączyli do ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod hasłem "Prezent pod choinkę". Nasi wychowankowie przygotowali 114 paczek dla najuboższych dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii. Wspólnie je pakowali, ozdabiali, często dołączając własnoręczne rysunki lub listy, wybierali również płeć i wiek dziecka, do którego ma trafić ich prezent. Następnie paczki zostały uroczyście przekazane koordynatorowi akcji na terenie Słupska ks. Wojciechowi Froehlichowi.

"Prezent pod choinkę" to cykliczna, trwająca od wielu lat akcja, której celem jest niesienie pomocy, tym którzy jej potrzebują, pokazanie, że mając niewiele też można się dzielić, uczenie empatii i wrażliwości, dawanie sposobności do charytatywnej aktywności. Od początku jej trwania obdarowano już 55 tyś. ubogich dzieci w szkołach, domach dziecka, świetlicach, szpitalach, kościołach za naszą wschodnią granicą, również polskich dzieci. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP przy współudziale Stowarzyszenia Joannici Dzieło Pomocy.

Jak twierdzi organizatorka akcji na terenie szkół STO w Słupsku - Lidia Książek: "Naszym uczniom przygotowanie tych paczek dało niesamowitą satysfakcję, poczucie uczestniczenia w czymś ważnym, potrzebnym i dużym, bo więcej jest szczęścia w dawaniu niż braniu. W przyszłym roku mamy nadzieję na równie duży odzew. "