Człuchów - Lawendowe Miasto Północy

Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO
ul. Jana III Sobieskiego 7 A
77-300 Człuchów

W czerwcu 2012 r. – z okazji Dni Człuchowa i 25. lipca, w Dzień św. Jakuba Apostoła – Patrona Człuchowa, odbyły się plenerowe imprezy z lawendą w tle.

Pomysłodawcami i głównym organizatorami był Społeczniak. Młodzież przygotowywała lawendowe bukieciki, plansze, pomagała w realizacji pomysłu. Dyrektor szkoły – Maria Danuta Kordykiewicz  pozyskała do współpracy Stowarzyszenie Sabat Szefowych i wydział promocji miasta. Uczennice przygotowały zapachowe bukieciki z lawendy, które rozdawały na człuchowskim Rynku, a nauczycielki: Małgorzata Staszczyk, Ola Kurowska i Joanna Kadowska  wykonały piękne produkty na kiermasz. Nauczyciele wystawili swoje rękodzieła, a piękne warsztaty florystyczne poprowadziła absolwentka szkoły – Agata Grochowska pasjonatka florystyki, przygotowała piękną wystawę „Kwiaty w życiu człowieka”, a kompozycje kwiatowe zostały zlicytowane, pieniądze uzyskane tą drogą przekazano na człuchowski Dom Dziecka.

Dopisała też pogoda, więc I Lawendowy Jarmark św. Jakuba udał się na medal!

W przyszłym roku impreza będzie miała charakter międzynarodowy, bo wezmą w niej udział bliźniacze miasta Człuchowa: Conches, Kaniew i Uslar.