Człuchów: Słodkości na Dzień Niepodległości

Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO
ul. Jana III Sobieskiego 7 A
77-300 Człuchów

Już od wielu lat człuchowski Społeczniak jest organizatorem akcji „Słodkości na Dzień Niepodległości”, do której przyłączają się nie tylko szkoły z powiatu człuchowskiego, także koła gospodyń wiejskich i cukiernie.

W tym roku świętowanie rozpoczęliśmy od wykonywania kotylionów, które uczniowie rozdawali mieszkańcom Człuchowa 7 listopada na wieczornicy poświęconej Świętu Niepodległości.

Była prelekcja nauczycielki historii – pani Małgorzaty Stankowskiej Staszczyk pt. „Radosne świętowanie 11.Listopada”, wystawa „Patriotyzm wczoraj i dziś”, ślubowanie klas pierwszych i degustacja niepodległościowych ciasteczek.

Gimnazjaliści wraz z panią Natalią Witkowską zadbali o ustrojenie centrum Człuchowa w biało-czerwone kokardy. Tegoroczną  słodką ucztę wzbogaciliśmy o jabłka z grilla polane białym i czerwonym lukrem – cieszyły się powodzeniem!

Człuchowianie tłumnie przybyli na Rynek, by degustować słodkości! Nagrodę Starosty za najlepszy wypiek („Mazurek”) z okazji 11. Listopada otrzymała uczennica klasy 3a naszego gimnazjum – Ola Kulesza.