Darłowo: Laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Maskotka Mini-Olimpiad Szybowcowych”

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

Ogólnopolski konkurs „Maskotka Mini-Olimpiad Szybowcowych” zorganizowała Fundacja „Smyki na Start” oraz Przedszkole „Józefinka” w Józefowie we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Temat konkursu brzmiał: „Narysuj postać, którą chciałbyś zabrać w niezapomnianą podróż szybowcem, przyjaciela z którym chciałbyś dzielić swoją podniebną przygodę". Celem konkursu było wykreowanie wizerunku maskotki „Mini-Olimpiad Szybowcowych”, promowanie idei szybownictwa olimpijskiego, promowanie aktywności sportowej i artystycznej w środowisku edukacji szkolnej i pozaszkolnej.

Na konkurs wpłynęło 564 prac. W dniu 20 marca 2014 r. Komisja Konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia. W grupie wiekowej klas 1-3 wyłoniono 9 laureatów. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły (Zespół Szkół Społecznych im. Lotników Morskich w Darłowie) Mateusz Czarnocki z kl. IIa.

Wyróżnione prace zostały zaprezentowane na wystawie Politechniki Warszawskiej. Mateusz wraz z rodzicami miał przyjemność osobiście odebrać dyplom i nagrodę.


Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Iwona Lubowiecka