Darłowo: Spotkanie z pisarką…

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

26 września br. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarką literatury dziecięcej panią Agnieszką Frączek. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas najmłodszych.

Na co dzień, pani Agnieszka wykłada wiedzę o języku na Uniwersytecie Warszawskim. Jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistą i leksykografem, autorką licznych prac z dziedziny językoznawstwa. Jednak, jak sama podkreśla, największą przyjemność sprawia jej pisanie dla dzieci. Jako pisarka literatury dziecięcej, jest mistrzynią humoru i dowcipnych porównań. Jej trzeszczące, skrzypiące, szeleszczące i „szczypiące w język” wierszyki (np. „Dranie w tranie, czyli wiersze trudne niesłychanie”, „Struś na cisie i inne fisie” czy „Kelner Kornel i inne wiersze niesforne”) zalecają między innymi logopedzi. 

Podczas spotkania pani Agnieszka przeczytała wiele spośród swoich znanych utworów. Już odczytane na początku wiersze: „Ja w takich warunkach pracować nie mogę” i „Słonie na spadochronie” wzbudziły entuzjazm dzieci. Pisarka w interesujący sposób opowiedziała najmłodszym czytelnikom jak powstaje książka. Zwróciła uwagę na pracę ilustratora, redaktora, wydawcy, księgarza, bibliotekarza. Zachęcała uczniów do czytania i pisania. Uczniowie zadawali również pytania dotyczące twórczości. 
O tym jak bardzo podobało się młodym czytelnikom spotkanie świadczyły ogromne brawa, które otrzymała pisarka na koniec spotkania.

Dziękujemy dyrektor Publicznej Biblioteki pani K. Krakowiak oraz pani I. Wachowskiej za zorganizowanie ciekawego spotkania.

SSP