Darłowo: Teatr interaktywny

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

W dniu 22 października 2013 r. Zespół Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie przystąpił do projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. To nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni.

Pierwszymi widzami byli uczniowie klasy I i III – mieli przyjemność oglądać spektakl muzyczny pt. „Calineczka” realizowany w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

Musical familijny oparty na motywach ponadczasowej baśni Andersena, pełen humoru i fantazji mówiący o dorastaniu i poszukiwaniu przyjaźni. W przerwie spektaklu dzieci mogły zapoznać się z atrakcjami, które mają miejsce za kulisami sceny teatralnej, o ciekawej pracy dźwiękowca, kostiumologa czy samych aktorów.

Zaproponowany repertuar internetowego teatru obejmuje nie tylko kanon lektur szkolnych, ale także adaptacje teatralne arcydzieł literatury polskiej i światowej spełniające funkcje edukacyjne. Już niedługo realizacja spektaklu pt. „Antygona” dla naszych starszych uczniów.

M. Starzyńska