Darłowo: Uroczystość Ślubowania klasy I

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

25 października 2017 r. w Społecznej Szkole Podstawowej im. Lotników STO w Darłowie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.

Uroczystość prowadziła Pani Kamilla Sady, która przywitała  zaproszonych gości: Burmistrza Miasta Darłowo Arkadiusza Klimowicza, prezes Samodzielnego Koła Terenowego nr 238 Panią Lidię Kozińską, o. Proboszcza  Sebastiana Fierka, przewodniczącą Rady Rodziców Panią Katarzynę Sokolińską,przedstawicieli  przedszkoli do których uczęszczali nasi pierwszoklasiści, przybyłych rodziców oraz uczniów naszej szkoły.   

Uczniowie klasy pierwszej i czwartej zaprezentowali krótką część artystyczną, na którą składały się wiersze zakończone poznaną na lekcjach  piosenką. Następnie poprosili Panią dyrektor Joannę Tarkowską o pasowanie ich na uczniów. Złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Wychowawczyni Monika Ferka wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy, a od rodziców otrzymali drobne upominki.

Życzenia sukcesów, wspaniałych zabaw z kolegami  i obietnicę pomocy starszych kolegów pierwszaki otrzymali od przedstawiciela Rady Uczniów Sebastiana Wierzbickiego.Po oficjalnej części i sesji zdjęciowej uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi spotkali się na wspólnym poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknej i wzruszającej uroczystości, a moim pierwszakom wytrwałości i cierpliwości w osiąganiu sukcesu.

                           wychowawca klasy pierwszej Monika Ferka