Darłowo: Walentynki na sportowo

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

Czas spędzany z rodzicami jest dla dzieci niezmiernie ważny – o tym nie trzeba przekonywać nikogo. Znaczenie ma także to, w jaki sposób ten czas jest zorganizowany.

Taką świetną okazją było wspólnie spędzone popołudnie w Walentynki dzieci z kl. IIa i ich rodziców. Dzieci i rodzice stworzyli dwie drużyny, które stanęły w szranki  w różnych konkurencjach. Były biegi slalomem, przechodzenie przez szarfy, bieg z piłką między nogami, przewroty na materacach. Zostały też rozegrane mecze w dwa ognie. Rodzice nie mieli szans, bo uczniowie i ich wychowawczyni byli znacznie mocniejsi w „zbijaniu”. Na koniec dzieci z wielkim zapałem strzelały do bramki, której bronili rodzice.

Myślę, że nie będzie zaskoczeniem informacja,  że zwycięzcami zostali uczniowie. Oczywiście obie drużyny wykazały się dużą sprawnością fizyczną, a rodzice dzielnie walczyli o punkty. Było przy tym mnóstwo śmiechu i radości. Wszyscy doskonale się bawili.

Po zakończeniu sportowej zabawy dzieci z wielkim apetytem zajadały pizzę.

Ogromnie mnie cieszy, że tego typu spotkania zapewniają rodzicom i dzieciom możliwość spędzenia czasu w szkole w sposób atrakcyjny i ciekawy. Ważne jest to, jak mocno takie spotkania wpływają na budowanie pozytywnych relacji z rodzicami i uczniami.

Chciałam podziękować rodzicom, że znaleźli ten jakże cenny czas. Już się doczekać nie mogę następnego razu!

Iwona Lubowiecka, wychowawca klasy IIa