Jasełka, wigilie klasowe w ZSS im. Lotników Morskich STO w Darłowie

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

Do dnia, w którym przypada wigilia klasowa przygotowywaliśmy się już wcześniej. Najpierw pięknie przystroiliśmy szkołę. Nie zabrakło choinek - klasowych i tych zdobiących korytarze. Do stajenki przybyły liczne zwierzęta. Świątecznego nastroju dopełniały zwiewne materiały, migoczące światełka i maskotki ubrane w mikołajowe czapki. Wychowawcy wspólnie z uczniami wyszukiwali opisów różnych tradycji, zwyczajów i obrzędów związanych z Wigilią i Świętami Bożego Narodzenia.

Z niecierpliwością odliczaliśmy dni do wigilii klasowych. Doczekaliśmy się…. Już od rana w szkole rozbrzmiewały kolędy, a uczniowie przygotowywali świąteczne stoły. Uroczystość rozpoczęła się apelem, w czasie którego Dyrektor pani Joanna Tarkowska życzyła wszystkim radosnych, spokojnych, rodzinnych i zdrowych świąt. Następnie uczniowie klasy 3 szkoły podstawowej: Klaudia Żółć i Dominik Budek zagrali i zaśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”. Po nich uczniowie klasy 1 gimnazjum wystawili jasełka. 

Wprowadzeni w świąteczny nastrój uczniowie rozeszli się do swoich klas, w których czekały na nich świąteczne stoły. Nie zabrakło pierogów, czerwonego barszczu, przeróżnych ciast, owoców i słodyczy. Wszyscy łamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania oraz miłej, rodzinnej i bożonarodzeniowej atmosfery.

                                                              J. Komorowska