Darłowo: I Powiatowy Konkurs Plastyczny „Piękno tańca”

Społeczne Gimnazjum im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

W dniu 21 listopada 2013 r. w Zespole Szkół Społecznych STO w Darłowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników I Powiatowego Konkursu Plastycznego „Piękno tańca”.

Zaproszonych gości powitała pani dyrektor mgr Joanna Tarkowska, która podziękowała nie tylko uczestnikom konkursu (małym artystom) ale również nauczycielom, za ich zaangażowanie i wkład własny.

Jury w składzie Paulina Feicht i Agnieszka Gozdalska (obie Panie to artystki plastyczki o bogatej własnej twórczości artystycznej) spośród 195 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych przyznały trzy pierwsze miejsca i po kilka wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych: „Maluch”, „Młodzik”, „Gimnazjalista”. Największą aktywnością twórczą wykazały się dzieci z klas I-III szkoły podstawowej i klas IV-VI.

Na konkurs wpłynęły prace ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu sławieńskiego: Miejskie Gimnazjum Darłowo, Gimnazjum Malechowo, Gimnazjum nr 3 Dąbki, Zespół Szkół Społecznych Słowino, Zespół Szkół Społecznych Darłowo, Szkoła Podstawowa nr 1 Sławno, Szkoła Podstawowa nr 3 Dąbki, Szkoła Podstawowa nr 3 Darłowo.

Organizatorem i fundatorem nagród jest Zespół Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie.

1. „Maluch” – klasy I-III SP

I miejsce – Aleksandra Pietkiewicz, klasa IIIa, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
II miejsce – Hanna Filipek, klasa III, 9 lat, Zespół Szkół w Słowinie
III miejsce – Tomasz Bartczak, klasa III, 9 lat, Zespół Szkół Społecznych w Darłowie 
Wyróżnienia:
• Julia Kujawa, klasa I, 7 lat, Zespół Szkół nr 4 w Kopnicy
• Kinga Drzewucka, klasa II, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 3 Dąbki
• Zofia Kisielewska, klasa I, 7 lat, Szkoła Podstawowa Darłowo 
• Kamila Kurzydło, klasa I, 7 lat, Szkoła Podstawowa Darłowo
• Michalina Jóźwiak, klasa II, lat 8, Szkoła Podstawowa Darłowo 

2. „Młodzik” – klasy IV-VI SP

I miejsce – Olga Czajkowska, klasa V, 11 lat, Szkoła Podstawowa Darłowo
II miejsce – Mizumi Feicht, klasa VI, 12 lat, Zespół Szkół w Słowinie
III miejsce – Patrycja Ferka, klasa V, 11 lat, Zespół Szkół Społecznych w Darłowie 
Wyróżnienie: · Hanna Pryputniewicz, klasa IV, 10 lat, Zespół Szkół Społecznych w Darłowie

3. „Gimnazjalista” – klasy I-III

I miejsce – Nikola Celuch, klasa III, lat 15, Gimnazjum w Malechowie 
II miejsce – Emilia Karolewska, klasa II, 14 lat, Zespół Szkół Społecznych w Darłowie 
III miejsce – Marta Lisowska, klasa III, 15 lat, Zespół Szkół Społecznych w Darłowie
Wyróżnienie: · Krystian Kwiatkowski, klasa III, 15 lat, Gimnazjum nr 1 w Dąbkach

Koordynator konkursu Monika Ferka