Gdańsk: XXIV Bieg Oliwski

I Społeczne Gimnazjum STO
ul. Polanki 11
80-308 Gdańsk

Podobnie jak w ubiegłym roku "XXIV Bieg Oliwski" odbył się w Lasach Oliwskich w okolicach I ZS STO u zbiegu ulic Polanki i Podhalańskiej.

Celem organizowanej przez naszą szkołę imprezy było promowanie zdrowego trybu życia poprzez ruch na świeżym powietrzu, wyłonienie najlepszych biegaczy szkół niepublicznych oraz integracja środowiska uczniowskiego szkół niepublicznych.

W tym roku do udziału w Biegu zaprosiliśmy również rodziców, dla których została przygotowana specjalna trasa. Dzieci rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych oddzielnie dziewczęta i chłopcy.

 

Do rywalizacji przystąpiły n/w szkoły:

I Zespół Szkół STO

II Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych STO

III Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych STO

Fregata Szkoła Niepubliczna dla Chłopców

Fregata Szkoła Niepubliczna dla Dziewcząt

Zespół Szkół Katolickich im. Św. Kazimierza

Łącznie w Biegu Oliwskim 2017 wzięło udział 318 zawodników w tym 19 rodziców.

 

Biegi toczyły się na trzech różnych trasach dostosowanych do wieku i możliwości dzieci. Najmłodsi z rocznika 2010 mieli do przebiegnięcia trasę o długości 300 m, dzieci z rocznika 2008-2009 biegły na dystansie 600 m, rocznik 2005-2007 rywalizował na dystansie 800 m a uczniowie starsi z rocznika 2002-2004 biegli na dystansie 1200 m.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a najlepsi biegacze medale. Na miejscu zawodów funkcjonowało biuro polowe, gdzie na bieżąco podliczane były wyniki poszczególnych biegów. Po biegach wszyscy nauczyciele wraz z uczniami i rodzicami zostali poczęstowani tradycyjną wojskową grochówką.

Rocznik: 10 → 2010 r. … 2 → 2002 r.