Aktualności

Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Ligonia 3
46-203 Kluczbork

16.01.2017

Kluczbork: Mikołaj Jan Miodek

Dla wszystkich dzieci (i dorosłych też) 6 grudnia to data wyjątkowa. Wiadomo: przychodzi św. Mikołaj i rozdaje prezenty… Dla uczniów naszej szkoły ów dzień był jednak podwójnie niezwykły, bo przybył do nas wspaniały gość: prof. Jan Miodek. Ten powszechnie znany i lubiany językoznawca pojawił się w Kluczborku w ramach obchodów 25-lecia ZSO STO.
Czytaj dalej

28.11.2016

Kluczbork: „Dzień Kosmonauty”

W naszej szkole odbyła się wyjątkowa impreza pod hasłem „Dzień Kosmonauty”. Tematem przewodnim naszych zabaw była „Kosmiczna wyprawa”, poprzez którą dzieci klasy IIA I IIB uzyskały informacje o gwiazdach i planetach…
Czytaj dalej

27.10.2016

Kluczbork: Uczniowie i seniorzy wspólnie przy komputerze

W Kluczborku trwa akcja "Profesor Wnuczek". W szkole STO uczniowie wprowadzają seniorów w świat nowych technologii. Pierwsze zajęcia przebiegły w atmosferze bardzo sprzyjającej uczeniu. Uczestnicy byli bardzo skupieni i przejęci, ale też odważnie pytali, gdy nie potrafili czegoś wykonać. Przed nami cały miesiąc spotkań z komputerami.
Czytaj dalej

06.10.2016

Kluczbork: Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki….

O tym, że podczas zajęć może być smacznie, zdrowo i kolorowo przekonali się drugoklasiści Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Kluczborku. Przygotowali kanapki i szaszłyki ze zdrowych i smacznych warzyw oraz własnoręcznie i samodzielnie wykonali masło, którym później smarowali chleb.
Czytaj dalej

04.10.2016

Kluczbork: Świętowanie czas zacząć!

Dwadzieścia pięć lat to z pewnością czas wystarczający, aby istniejąca tak długo szkoła mogła świętować! Jest już co wspominać, a z kolei nie brakuje też entuzjazmu, aby myśleć o przyszłości. W związku z tym właśnie dziś rozpoczęliśmy obchody ćwierćwiecza istnienia naszej STO-wskiej szkoły. Ponieważ okazja wydaje nam się zacna, owe obchody zostaną rozłożone na wiele imprez, które zaplanowano na cały rok szkolny 2016/2017.
Czytaj dalej

03.10.2016

Kluczbork: Plastycznie utalentowani

Uczniowie klasy IV Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Kluczborku: Krzysztof Janiszewski, Dominik Krzyśków i Kacper Sychla zostali wyróżnieni w wojewódzkim konkursie plastycznym „Cztery pory roku”. Był to jeden z etapów zaplanowanego na pięć lat projektu „Szerokie horyzonty”, którego głównym założeniem jest wspieranie i rozwijanie zdolności w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera
Czytaj dalej

20.06.2016

Kluczbork: Dzień Teatru 2016

Wielkie Doroczne Święto w Zespole Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczbork już za nami. Tradycyjnie organizowany Dzień Teatru na długo pozostanie w naszej pamięci.
Czytaj dalej

15.06.2016

Dzień podróżnika w Kluczborku

10 czerwca dzieci klas I uczestniczyły w „Dniu Podróżnika po Polsce”. Było nie tylko poważnie, ale też wesoło i kolorowo – dzieci miały na sobie stroje krakowskie, w których tańczyły krakowiaka.
Czytaj dalej

21.05.2014

Kluczbork: Święto Książki

9 maja Koło Teatralne „Felifofter” brało udział w organizacji Tygodnia Bibliotek. Dzieci z klasy VI Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Kluczborku przedstawiły kabaret „Szczepcio i Tońcio”, a dzieci z klas I-III - sztukę pt. „Czerwony Kapturek z różnych stron świata”.
Czytaj dalej